mikä on

hyvä palomuuri? laitoin ensiksi zoneal:n mutta avast eilöytänyt enää päivityksiä ja ohjelma kertoi että syy on za. vai olisko siinä ollut jotain säätöjuttuja kun tuo enklantin murre on vaikeaa.eikö kaikki nuo ilmaisohjelmat toimi keskenään siis virustorjunta ja palomuurit?
4195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mutta on toimiva ja helppokäyttöinen. Ei vaadi mitään säätöjä vaan ladattaessa heti käyttövalmis.

Äänestä

Salli ZA:n päästää Avast nettiin !

Äänestä

Eli menet tuonne otsikon kohtaan ZoneAlarmissa, ja siellä ohjelmalistassa klikkailet Avastin kohdalle vihreät väkäset käyttöön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjaaj kirjoitti:

hyvä palomuuri? laitoin ensiksi zoneal:n mutta avast eilöytänyt enää päivityksiä ja ohjelma kertoi että syy on za. vai olisko siinä ollut jotain säätöjuttuja kun tuo enklantin murre on vaikeaa.eikö kaikki nuo ilmaisohjelmat toimi keskenään siis virustorjunta ja palomuurit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu