Sellaista tiedustelisin, että onko glockit (17 & 17 pro varsinkin) kuinka nirsoja panoksien suhteen?
Toimiiko "halpapaukuilla" vai kärsiikö tarkkuus ja käynti näistä? Jokaiseen aseeseenhan on etsittävä "oikea" patruuna mutta olisi mukava kuulla kokemuksia glockin omistajilta, kerran glockia olen harkinnut hankkivan.
Toimiiko "halpapaukuilla" vai kärsiikö tarkkuus ja käynti näistä? Jokaiseen aseeseenhan on etsittävä "oikea" patruuna mutta olisi mukava kuulla kokemuksia glockin omistajilta, kerran glockia olen harkinnut hankkivan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
.45 GAP toimii oikein hyvin.
Kyllä glock toimii vamasti paukulla kuin paukulla, (siis tehdaslataukset). Käynti on aika pitkälle aseyksilö/patr. merkki kohtainen asia joka selviää ampumalla. Idänihme paukkuja jos ampuu kannattaa huuhdella piippu kiehuvalla vedellä jossa hieman tiskiainetta. Tämä siksi että niissä yleensä piippua syövyttävät nallit, jäämät ei liukene aseöljyyn, ja piippu syöpyy. Halpapatejahan 9mm:set nykyään eurokamakin on. Kestävä ja varma peli.
Omat ja lähipiirin kokemukset glock 17 ja zenith yhdistelmästä oli lähes v*tuttavia. syöttöhäiriöitä ja hylsyt nakkeli löysästi kohti ampujan päätä/naamaa. lienevät tipan liian lussuja.
Laiskojahan zenithit todella ovat, 25:stä metristä jopa kuulee laukauksen lisäksi luodin läpsähdyksen tauluun, Glock sentään vielä lataa, moni pislari tekee "savupiippuja" Magtech saman hintainen ja puhtia riittää.
Joo tuli sitten g17 hommattua. Kokeilin radalla zenithiä, toimi muuten ihan ok, ei häiriöitä tms, mutta osumat oli pikkuisen pielessä.
Sellier Bellotilla tuli sitten jo parempaa kuviota.