Näin tänään päivällä erittäin oudon tapahtumiensarjan naapurimme pihalla. Rouva siellä pomppi edestakaisin tissit paljaina noin minuutin ajan, ja vieläpä täysin yksin! Onnistuin saamaan jotakin filmille kun videokamera sattui niin sopivasti siinä viäressäni olemaan. Mitä teen, neuvokaa sillä se meni siskoni bilevideoiden jälkeen, enkä mä osaa deletoida sitä. AUTTAKAA!!!
Vai haittaneeko tuo mitään.
Vai haittaneeko tuo mitään.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kuulin sieltä pihalta sanottavan rakas kovalla äänellä ja joku keltatakkinen mies vilahti sen talon nurkalla noin 10 sekunttii myöhemmin.
haittaisi mitään. Koetahan saada se nopsaan pois sieltä videokameraltasi. Toisten videointi, varsinkin toisten lähes vaatteitta videointi on laissa ankarasti kielletty. Vaikka olet videoinut tapahtuman omalta pihaltasi, niin se kohdistuu kuitenkin naapurin yksityisalueeseen. Sinun on tosiaan parasta saada se osio pois deletoimalla tai tuhoamalla koko video.
Sinusta se oli ehkä harmiton huvi, mutta kannattaako siitä saada aikaan isompi kohu, josta itse joudut vastuuseen?
Minkähän maan lakikirjasta moisen pykälän voisi bongata?
nimittäin eräs kaverini osasi korjata asian.
Suomen laki. Suomessa asun itse tietääkseni tällä hetkellä.