Canon S3 IS

Haluaisin kuulla kokemuksia pidempään Canon PowerShot S3 kameraa käyttäneiltä.

Uskon, että huonoja ja hyviä puolia löytyy, mutta mitä ne ovat kokemuksenne mukaan.
2719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kokemusta on parilta kuukaudelta ja paljosta kuvaamisesta. On aikaisemin kokemusta Canon G2 ja Panasonic FZ 20.
Mielestäni on tämän luokan kameroitten ehdotonta kärkeä. Terävä piirtokyky, hyvä makro, ulottuvaisuutta riittää zoomilla, kuvanvakain ja nopea. Jos käteen istuu niin hyvä hankinta.

Äänestä
  • Kohisee isoilla herkkyyksillä melkoisesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostaisi (ehkä) kirjoitti:

Haluaisin kuulla kokemuksia pidempään Canon PowerShot S3 kameraa käyttäneiltä.

Uskon, että huonoja ja hyviä puolia löytyy, mutta mitä ne ovat kokemuksenne mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu