TERI TALO CAROLINA 138 TAI LAURA

Rakentaako kumpaakaan 170 000e? Onko sellasta 1/2 -kerros taloa jossa olis väh. 130 neliöö ja tuolla summalla rakentaa. Tontti on jo valmiina!!! Mutta EI ÄLVÄRIÄ!
61828
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ja tekee kaiken itse ...... ehkäpä onnistuu.

Äänestä
  • alkaa ahistaa...eikö siis 170 000e rakenna minkäänlaista 1/2-kerros taloa...säältäsuojaan ja loput itse???

    Äänestä

  • tehdä kaikki itse, eli lähtökohtana silloin parempi olisi jokin pieni 1½-krs mittava tai Kastelli minimi pystytyksellä ja siitä olisi jatkettava vain ja ainoastaan omalla työllä.

    Äänestä

  • rrrrrrrr kirjoitti:

    alkaa ahistaa...eikö siis 170 000e rakenna minkäänlaista 1/2-kerros taloa...säältäsuojaan ja loput itse???

    sukille.

    Äänestä

Rakenna 1½ kerroksista noin pienillä neliöillä jollei ole ihan pakko. Tulee fiilis kuin kaksiossa asuis. Ja tuo edelliset kirjoittajat on täsmälleen oikeassa, jos jonkun palkkaat tekemään, ei riitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rrrrrrr kirjoitti:

Rakentaako kumpaakaan 170 000e? Onko sellasta 1/2 -kerros taloa jossa olis väh. 130 neliöö ja tuolla summalla rakentaa. Tontti on jo valmiina!!! Mutta EI ÄLVÄRIÄ!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu