Onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä
turvaistuimesta?Olen harkinnut kyseisen istuimen ostoa.
turvaistuimesta?Olen harkinnut kyseisen istuimen ostoa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Meillä on aika uusi Britaxin Secura. Otettiin se käyttöön jo pojan ollessa 8kk kun kaukalossa ei vaan enää viihtynyt! Ei ole kaduttanut että vaihdettiin niin aikaisin koska istuin on hirveän hyvin suojaava, siinä on tosi hyvät sivutörmäyssuojat ja mukava asento lapselle.
Nyt on ollut meillä käytössä reilu 2kk, ollaan oltu todella tyytyväisiä ja yksi pidempikin lomareissu tehty autoillen. Poitsu on matkustanut todella tyytyväisenä, toisin kuin kaukalossa. ;)
Istuimen saa tosi tukevasti kiinni ja kaltevuutta saa helposti säädettyä penkkiä irroittamatta. Istuin on myös tosi tilava, uskon että menee paljon pidempään selkä menosuuntaan kuin käännettävät istuimet, ilman että jalat ottaa kiinni. Suosittelen lämpimästi!
mielipiteestäsi!Siihen me taidetaan päätyä!!
Minäkin olen kiinnostunut ko. istuimesta. Mietiskelen tässä vain sitä kun liikkeen myyjä sanoi, että istuin menee korkeintaan 2 ikävuoteen saakka..niin minkä istuimen olette aikoneet hankkia tämän jälkeen? Eli täytyisi ilmeisesti ostaa joku two way elite kuitenkin kun tuskin voi vielä 2-vuotiasta laittaa turvavyöistuimeen?
Entä onko secura paljon suurempi ja tilaa vievämpi kuin nk. yhdistelmäistuimet jotka menee sekä selkä- että kasvot menosuuntaan?
Securassa on selvät painorajat eli 25 kg asti.
Mistähän näitä istuimia löytyisi Oulun alueelta? Tai joltain paikkakunnalta n. 200 km säteeltä. Oulusta ei ainakaan kahdesta isommasta lastentarvikeliikkeestä kyseistä mallia löytynyt. Itse asiassa oli aika suppea mallisto muutenkin. Istuin vaikuttaa Britaxin omien sivujen mukaan varsin kiinnostavalta, mutta täytyyhän istuin kuitenkin koeistuakin ennen kuin varmuudella tietää että on hyvä... :)
todella hyvä istuin aiotaan hankkian kyseinen istuin myös toiselle lapsellemmme.