Madonnan ura on musiikkimaailman tunnetuin tuhkimotarina jossa köyhä mutta kunnianhimoinen tyttö nousee satojen miljonien fanittamaksi ikoniksi. Madonnan levyt,leffat,kirjat,muotiura ja kansi-sekä lehtikuvat ovat tehneet hänestä maailman tunnetuimman tähden ja paraspalkkaisen pop-pommin.
Madonna muuttaa rahaksi kaiken mihin ryhtyy. Hän tienaa vuodessa sen mitä monet tähdet koko urallaan. Madonna on Amerikan,Euroopan,Australian ja koko maapallon kuumin ikoni.
Hän on poseerrannut mm.Voguen,Vanity Fairin,Marie Clairen ja W:n kannessa. Eikä tässä vielä mitään. Madonna kuuluu Forbesin listan mukaan maailman mahtavimpien vihdyttäjien joukkoon.
Hänet on listattu 1900-luvun 5.legendaarisimmaksi viihdetähdeksi. Hän on netin haetuin nainen,ja kopioiduin pukeutuja ikinä. Madonna tekee mistä vaan muotia;hän paitsi seuraa sitä,myös luo sitä. Hän omisti ensim.joukossa Pradan vm 2003 merkkilaukun ja sen jälkeen se löytyi kaikkien käsipuolesta. Tai teki samana vuonna verkkareista supermuotia johon hurahtivat J:lon ja Victoria B:nkin kaltaiset kestotähdet.
Madonna seurustelee viihdemaailman tunnetuimpien henkilöiden kanssa ja aiheuttaa kaaoksen minne meneekin. Tänä vuonna hän kylvää sitä COnfessions-kiertueellaan joka myytiin loppuun parissa minuutissa. Lontoossa ja Pariisissa keikat loppuivat kesken mutta se ei ole mitään uutta diivalle. V.2004 re invention-turneella Madonna esiintyi Lontoossa 5 ylimääräisellä keikalla kovan kysynnän vuoksi. Hän varasti huomion v.2003 video music awardseissa,v.2004 Grammyissä sekä samoissa juhlissa tänä vuonna. Hän juhli Oscar-gaalan jatkoilla mihin kaikki supertähdet eivät ole edes tervetulleita.
Mutta Madonna menee minne tykkää ja tekee mitä haluaa,kukaan ei sano EI hänelle. Megatähden diivailut ovatkin massiivisinta luokkaa maailmassa. Hän vaati mm. Miamissa luksuhotellin remonttia ennen kun saapuu sinne-ja sai sen. Piha-ja katuvalojen sammuttamista asuttamansa ökyhotellin ympäristöstä Italiassa -ja vain että näkisi tähtitaivaan paremmin. Sekä hotellihuoneiden maalauttamista valkoiseksi tai vaal.punaiseksi.
Madonna on brändi,ikoni,idoli,kestotähti,superjulkkis ja megatähden ruumillistuma.
Madonnan ura ja bisnekset
moi minä vaan
3
1682
Vastaukset
- -mie-
Nyt on pakko vähän viilata pilkkua: pilkun jälkeen tulee välilyönti. ;-)
- lkdgklzhgökldjugi
joo nyt vuosien päästä hän on ihan samanlainen kuin ennenkin :O
- totuus Madonnasta
Totta on, että Madonna on rikas mutta ihmisenä hänessä ei ole mitään ihailtavaa. Hän on luonteeltaan täysi vittupää, läheistensä ja alaistensa kiusaaja ja alistaja. Hän on ainoastaan kiinnostunut rahasta ja kuuluisuudesta ja on valmis tekemään mitä tahansa niiden saavuttamiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592922- 1342111
- 921788
- 1641395
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731341- 631319
- 791252
- 691122
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731069Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331017