Tässä tehtävässä pitäisi listiä yksi äijä, Adamus Phillida. Ongelmana on ettei kyseistä tyyppiä löydy mistään. Tyypin henkivartijakin haahuilee itsekseen uimapaikan ja barracksin väliä.
Pystyykö tätä tehtävää edes jotenkin ohittamaan?
Pystyykö tätä tehtävää edes jotenkin ohittamaan?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kannattaa lukea hyvin. Tuossa taisi olla kyseessä kenraali, joka piti päällään maagista haarniskaa, joka tekee kantajastaan miltein haavoittumattoman.
Odota että kenu menee uimaan (riisuu haarniskan), ammu saamallasi nuolella. Nuoli tappaa osumasta.
Sen verran tehtävästä älysin, että listittävä tyyppi käy joka päivä samaan aikaan uimassa samassa paikassa. Ainoo vaan ettei äijää näy vaikka venais kuinka kauan. Sen kenun henkivartija tulee joka päivä aina siihen lammikon viereen, mutta ite äijää ei näy missään.
Odottelin itse aina näin, kun piti odottaa määrättyä kellonlyömää. Odotin tunnin (odotusnapilla) ja odotin 20-30s oikeaa ihmisten aikaa.
Toisaalta voi olla myös bugi, joita pelistä onkin löytynyt (ensin kuvittelin pelin olevan "täydellinen"). Jos on aiempaa savea, jossa et ole vielä saanut tehtävänantoa, niin koeta sitä. Paikkojen vaihtaminenkin saattaa auttaa välillä. Matkusta siis toiseen kaupunkiin ja palaa takaisin.