poskessa outo tunne

törmänny

Hei!

Olisin vaan kysellyt, että onkohan kenelläkään kokemusta tällaisesta? Olisikohan jollakin neuvoa tällaiseen pulmaan?

Löin nokkakolarissa poskeni täysillä rattíin, niin että turpoi noin puolet naamastas ja silmäkulma aukes.

Tapahtumasta on noin 2 kk. Pitäisköhän jo normaali? Siitä ei näy ulospäin enää juurikaan mitään, mutta sisällä on selalnen vähän kuin raskas möykky, joka kiristää helposti esim.hymyillessä.Välillä se sattuu vähän. Myös hetkellisiä kirvelykohtauksia tulee posken yläreunaan.

Eli pitäisiköhän tästä sanoa lääkärille (joka siis ei ole alkututkimuksen jälkeen enää siihen puuttunut, varsinkaan, kun ei enää näy oikein mitään ulkoisesti, kun murtumien kontrollikertoihin mennessä, se oli ehtiny jo sen verran häipyä näkyvistä)

kiitos.

2

961

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei!

      Kaikista tuntemuksistaan täytyy mainita lääkärille. Lääkäri ei voi havaita kaikkea ja potilaan tuntemukset on aina erittäin tärkeää ottaa huomioon.

      • floorukka

        Kiitos vastauksesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      148
      11357
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8092
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5864
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      160
      4543
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      9
      4444
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4312
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      83
      4179
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3467
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3230
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1731
    Aihe