Mitä teen? ystäväni ei haluu että oon yhden toisen kaa ku se sano että jos oon niin se ei oo mun kamu, ja se toinen sano samalla lailla, mä haluisin olla molempien kamu mutta kun ei ei niin ei! mitä teen?
Ei vittuilua, please
Ei vittuilua, please
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kavereista sun arvonen?
ei sitä oikeen kaverin pitäs alkaa veteleen rajoja sun omalle seuraelämälles. toisin sanoen molemmat on aikamoisia talipäitä, jos ei kerta älyy, et voi sulla olla muitakin kavereita, kun vaan se ite.
tee niin ku susta itestä oikeelta tuntuu. jos toinen kaveri on sulle parempi, ja haluut pysyy sen kaverina, eikä toinen kestä sitä, niin ei sitte. tai mieti sitä, onko kumpikaan kaveri hyväks, jos ne on tommosii. itehän sä sen päätöksen kuitenkin teet =)
Sulla on oikeus päättää itse kenen kanssa vietät vapaa-aikasi. Jos toinen suuttuu, antaa suuttua. Sun pitää saada tehdä mitä haluat, eikä ne voi sua määrätä.
Ensi kerralla, kun tämä ensinmainitsemasi kaveri sanoo, että ei ole kanssasi enää, sanot, että okei sitten et ole, ettei se saa rajoittaa elämääsi, että se on sun elämäsi. Ei kaverisi kauaa voi olla sinulle vihainen sen takia, että haluat viettää aikaa toisenkin kaverisi kanssa.
Kaverisi varmaan ovat mustasukkaisia ja pelkäävät, että sinä jätät heidät ja siksi uhkaavat itse jättää sinut ensin. Sinun pitäisi tehdä ystävillesi selväksi, että sinä haluat olla heistä kummankin kanssa. Voit yrittää vaikka tutustuttaa kaverit toisiinsa, teillä voisi olla hauskaa kolmistaan. :)
tehdä tunteittesi mukaan, kumman haluisit kamuksi enemmän? Ja sitten, yritä saada molemmat sun kamuiksi, vaikka kolmistaan, silloin tällöin kahestaan teette mitä teette.
mulla oli sama juttu..
paitsi toine kaveri ei mittää sanonu (paitsi puhu paskaa toisesta kaverista..) sovitaan että kaveri A sano etten saisisi olla koulussa tämän kanssa. kaveri B sanoi että voisisin olla joskus hänen kanssaa..
no olliin sitte joskus sillo tällö kaverin Bn kanssa.
kaveri A sitten suuttui ja alko itsesäälissää selitää että oon AINA muka koulussa ollu kaveri Bn kanssa.
no lopultaha siinä kävi että kaveri A suuttu ja haukku pystöö xD
mutta kaveri A on aina ollu omituinen eiluotaihmisiin-tyyppiä.
sinuna koittaisin olla jotenki niitten kanssa ja selittää että molemmat o kavereita jnejne
Mulla on sama juttu.. Ja kaiken lisäks ne on vielä siskoksia. :/ ei kiva. Toinen haluu et oon sen kanssa ja toiselle se on ihan sama, mut jos sitten valitsen toisen niistä. Toinen suuttuu mulle ja niin edelleen. Ei h***vetti! Suututtaa koko ajatuskin, että pitäis parhaista kavereista valita kumman kanssa oon ja sitten jos en teekkään "oikeaa valintaa".. Kummassakinhan on ne hyvät ja huonot puolent.
Tämä minun kertomus ei kyllä auta sinua, mutta et ole ainoa jooka kokee tuollaista :/