Mitenkäs

Mitenkäs toi redperrypiirakan kattokaas en oo ikinä tehny
2142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

... Tarviit redberryjä, jauhoja, ja maitoo tai vettä en muista kumpaa... ja ehkä munia (ehkä)
teet taikinan ja laitat sen siihen piirakka astiaan... ja paistat

Äänestä

tarviit redberryn ja piediskin ja vettä ja jauhoja sit teet vedestä ja jauhoista sen alustan sit usetat sen alustan siihen piediskii ja sit vielä ustetat redberryn siihen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


qrt kirjoitti:

Mitenkäs toi redperrypiirakan kattokaas en oo ikinä tehny

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu