onko

mitään syytä päivittää koneen bios jos laite toimii?
Jos haluaisin tehdä sen niin kuinka se tapahtuu?
Emolevyn biosko päivitettäisiin?

Kone on compaqArmada V300 kannettava.
192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos laite ei ole takuulla, ja biospäivitys epäonnistuu, niin korjaus maksaa aika lailla.
Kyllä se on emolevyn bios joka päivitetään.
Omalla vastuulla haet Compaqin/HP:n sivuilta sopivan RomPaqin. Tästä saadulla korpulla boottaat koneen ja seuraat ohjeita.
On aika helppoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bioska kirjoitti:

mitään syytä päivittää koneen bios jos laite toimii?
Jos haluaisin tehdä sen niin kuinka se tapahtuu?
Emolevyn biosko päivitettäisiin?

Kone on compaqArmada V300 kannettava.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu