Prison trannies

Vankila-leffoissa näkee aina noita vankiloiden "morsiammia" eli homotransuja,jotka "viihdyttävät" muuta porukkaa.

Mites Suomen vankilois,löytyykö näitä naiseksi pukeutuneita transuhomopoikia,jotka tarjoavat palveluksiaan puutteessa oleville?
51816
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ihan veikkauksena että varmaan aika vähissä on, suomessa tuskin pitkään selviää sellaisena, sen verran ahdasmielistä porukkaa ollaan täällä pohjoisessa

Äänestä

Minä sain armeijassa hienovaraisen mutta hyvin ymmärrettävän tarjouksen ryhtyä yhdelle ex-linnakundille morsiameksi. Onnistuin kuitenkin kääntämään keskustelun muille raiteille.

Hän sanoi mm. jotenkin näin: "Mitähän se olisi jos siellä olisikin kalun paikalla reikä?". Minä en oikein halunnut ymmärtää häntä. Ilmeisesti kuitenkin hän osasi lukea poikkeavaa koodiani. Intissä ei kykene hämäämään vaatteilla kun kaikilla on samanlaiset.

Ikipäivänä hän ei olisi valinnut ketään miestä. Vieläkin mietin kyseistä tapausta.

Äänestä

Asiaan liittyen: muistan lukeneeni muutama vuosi sitten eräästä suomalaisesta lehdestä Brasialian suurimpiin kuuluvan vankilan pitkään jatkuneista mellakoista. Syynä oli se, että brassiviranomaiset olivat jakaneet vangeille kondomeja, koska HIV-tartunnat olivat lisääntyneet vankien joukossa räjähdysmäisesti. Vangit tietysti suuttuivat tästä, koska eiväthän he mitään saastaisia homoja ole...

Oli miten oli, hauskaa tämä itsensäkieltäminen ja asioiden peittely. Kasvojakaan ei saisi menettää muiden silmissä. Olen ihan varma, että Suomen vankiloissa on samanlaista se meno. Siitä vain halutaan vaieta, sillä onhan monella vangilla lapset ja vaimo.

Äänestä

Onneksi naista ei pistetä miesvankilaan. Jos nyt kävis sellainen hirvitys eteen. Jako menee väestörekisterimerkinnän mukaisesti...onneksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zidaane kirjoitti:

Vankila-leffoissa näkee aina noita vankiloiden "morsiammia" eli homotransuja,jotka "viihdyttävät" muuta porukkaa.

Mites Suomen vankilois,löytyykö näitä naiseksi pukeutuneita transuhomopoikia,jotka tarjoavat palveluksiaan puutteessa oleville?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu