edullisin

Prahaan

Omatoimimatkailijat! Mitä kautta ostatte edullisimpia lentolippuja? Suomen vai ruotsin kautta ja mitä lentoyhtiöitä? Aloin suunnitella pidennettyä viikonloppua Prahaan, ja nyt pitäisi etsiä edullisia lentoja.. : )

6

1203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käynyt

      Kylläpä ne normaalisti ovat CSA:lla halvimmat, nimittäin ajoissa (muutama kk etukäteen) ostettuna. Joskus myös Finnairilta saa esim. viikkotarjouksista alle 150 e

      • hyvää matkaa

        ja CSA ja Finnar tulivat halvimmaksi Hki-Praque (Praha)


      • Pragaman
        hyvää matkaa kirjoitti:

        ja CSA ja Finnar tulivat halvimmaksi Hki-Praque (Praha)

        Matkapörssin kautta hankin lentoliput....170eur/naama meno-paluu. Viime kesänä oli Finnairilla tarjouksessa 148eur meno-paluu.


    • siellä ollut

      Varasin omat matkani vertaa.fi :n kautta, oli helppo tilata liput niin lentokoneeseen kuin hotellihuonekin.

      • westend

        Suosin vertaa fi:n kautta matkojen varaamista, lennot saa edullisesti ja netistä varattuani saan yhdenhengen huoneen todella yhdenhengenhuoneen tarjoushintaan eikä siihen ole lisätty 1 hh.n lisämaksua.
        Ennen nettiä olen satoja markkoja ellen tuhansia (markka-aikaan) maksanut yhdenhengen huoneen lisähintaa matkanjärjestäjille.
        Ammoisina aikoina yksin matkustaessani sain kyllä yhdenhengen huoneen mutta silti jouduin pulittamaan aina sievoisen summan yhdenhengen huoneen lisää matkanjärjestäjille.
        Nyt netin kautta toimivat matkanjärjestäjät ovat siunaus sinkkumatkailijalle kun on aina tuntunut olevan sorrettu olo kun ei ole matkakumppania vaan on yksinäinen ja siitä rangaistaan maksujen muodossa.
        Hyvää ja antoisaa Prahan matkaa sinulle!
        Netistä varmaan löydät kivat lennot edulliseen hintaan. Prahaan olisi mullakin suunnitelmissa poiketa syssymmällä.


      • menossa

        kannattaa suosia noita apartment tyyppisiä majotuksia. tulee paljon halvemmaksi ja monesti saa paremmalta sijainnilta kun hotellissa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7433
    2. 80
      5018
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4849
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4258
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3048
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2679
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2576
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      48
      2229
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2211
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1840
    Aihe