Omatoimimatkailijat! Mitä kautta ostatte edullisimpia lentolippuja? Suomen vai ruotsin kautta ja mitä lentoyhtiöitä? Aloin suunnitella pidennettyä viikonloppua Prahaan, ja nyt pitäisi etsiä edullisia lentoja.. : )
edullisin
Prahaan
61292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kylläpä ne normaalisti ovat CSA:lla halvimmat, nimittäin ajoissa (muutama kk etukäteen) ostettuna. Joskus myös Finnairilta saa esim. viikkotarjouksista alle 150 e
ja CSA ja Finnar tulivat halvimmaksi Hki-Praque (Praha)
Matkapörssin kautta hankin lentoliput....170eur/naama meno-paluu. Viime kesänä oli Finnairilla tarjouksessa 148eur meno-paluu.
Varasin omat matkani vertaa.fi :n kautta, oli helppo tilata liput niin lentokoneeseen kuin hotellihuonekin.
Suosin vertaa fi:n kautta matkojen varaamista, lennot saa edullisesti ja netistä varattuani saan yhdenhengen huoneen todella yhdenhengenhuoneen tarjoushintaan eikä siihen ole lisätty 1 hh.n lisämaksua.
Ennen nettiä olen satoja markkoja ellen tuhansia (markka-aikaan) maksanut yhdenhengen huoneen lisähintaa matkanjärjestäjille.
Ammoisina aikoina yksin matkustaessani sain kyllä yhdenhengen huoneen mutta silti jouduin pulittamaan aina sievoisen summan yhdenhengen huoneen lisää matkanjärjestäjille.
Nyt netin kautta toimivat matkanjärjestäjät ovat siunaus sinkkumatkailijalle kun on aina tuntunut olevan sorrettu olo kun ei ole matkakumppania vaan on yksinäinen ja siitä rangaistaan maksujen muodossa.
Hyvää ja antoisaa Prahan matkaa sinulle!
Netistä varmaan löydät kivat lennot edulliseen hintaan. Prahaan olisi mullakin suunnitelmissa poiketa syssymmällä.
kannattaa suosia noita apartment tyyppisiä majotuksia. tulee paljon halvemmaksi ja monesti saa paremmalta sijainnilta kun hotellissa...