Minkälainen paikka? Huhuja kuullut et ois aikamoinen ghetto?
Voas, Olympia
uusi opiskelija
133885
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Alkueräisenä vaasalaisena sanon etten muuttaisi sinne vaikka mulle maksettais. Mikään ei pysy turvassa, aina on itsellä turvaton olo.. Suoraan sanottuna ihan paska paikka!
silloon ku tavalliset narkkarit ja juopot mesosi niin ei haitannu ku ei pitäny pelätä että tekee kuitenkaan mitään mutta nyt pakolaisia täynnä ja helposti saa puukkoa selkään
broidilta viety pari fillaria sieltä
Pakolaiset ym.....värivialliset ja sekundat asuu siellä.
, mutta saat aseenkantoluvan haulikkoon kun käyt kuittaa Voasilt avaimet!
Muutin itse pois olympialta vähän aikaa sitten ja mielestäni se ei ole kyllä noin paha paikka mitä te väitätte. Silloin tällöin meteliä, mutta aika harvoin kuitenkin. Ja aina voi tehdä valituksen!
kävin eilen kuittaas avaimet ja kattoos kämppää. ihan kiva luukku ja ei siel lähistöl ainaskaa päiväsaikaa mitää somaliparvii pyöriny. ja eiköhän niit maahanmuuttajii ja hörhöi oo joka paikas.
Kun asuin kyseissä paikassa, ja naapurit yleensä kusivat oveni viereen, ja sitten kerran siinä oli ihmisen paskaa ja tein valituksen, niin YHTÄÄN mitään ei tapahtunut. Syyllistä ei lyödetty kun tuskin sitä kukaan etsikään. Sama viikonloppuisin häiritsevä opiskelijaporukka asui naapurissa kevääseen asti.
sie ennenki heiluteltu! Vie iha kotimainen hörhö. Sama jolla naiset käy itteensä panettaas.
Itsekin olen ko. paikkaan muuttamassa tämän kuun aikana. Jännityksellä odotan millainen paikka se oikein on. :) Mutta tervetuloa vain asumaan sinne. Eiköhän sinne aina muutama täysjärkinen suomalainenkin sekaan sovi. ;D
hmm eipä kuulosta kovin hyvältä, muutto tulee kans olympiaan tän kuun aikana.. nooh katotaan nyt vähän aikaa kuinka siellä pärjää..
Mikäköhän noita somaleja ja muita väriviallisia oikein vaivaa. Kun ei niistä ole muuta kuin harmia. Ikinä en ole mitään positiivista niistä kuullut.
Ihan kiva paikka on. Riippuu varmaankin talosta, että onko melua yms. ja että asuuko kummalla puolella tietä eli olekko 1 vai 2 asukki. Olympia 2 on ihan kauhea sokkelo ja niitä taloja on paljon paljon enemmän siellä puolella.
Talvella parkkipaikan auraus vähän tökki. Ja pyörä varastettiin itsenäisyyspäivänä, mutta varastelu ei Vaasassa oo muutenkaan mikään vieras käsite. Eli jos on mahdollisuus, niin pyörä tuplalukolla kiinni ja myöhään illalla kannattaa vähän varoa. Ei varmaankaan kenellekään kaupungissa asuvalle mitään uutta.
Yliopisto&ammattikorkea ja keskusta on ihan sopivan lähellä. Tosin aika ärsyttävä kävellä lumisessa säässä Palosaareen joka aamu ja ilta. Itse muuttasin lähemmäs keskustaa, jos vuokrat olis halvempia.