Asuntoa?

työläinen85

moi!

eli olen muuttamassa työn takia englantiin, ja pitäisi saada asunto. Tuleva työpaikka on Stanstedissa, lentoasemalla. Elikkä etsin huonetta/kohtuu hintaista vuokra-asuntoa lentokentän läheltä. Mieluiten Bishopista tai Great dunmow:sta. Hyvät bussiyhteydet olisivat tärkeitä. Muutan syyskuun alussa. Eli jos jollakin olisi tietoa tai tarvetta kämppikseen niin oisi kiva jos ottaisitte yhteyttä.

2

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • emilialontoossa

      Moi

      Mun huone olisi vuokrattava 15.9. asti. Olen itse Suomessa tällä hetkellä, mutta kämppä on tyhjänä tuohon asti. Asunto on Elephant&Castlessa (tammikuussa valmistunut kolmio, kämppiksenä huippurento saksalainen 23 v. tyttö), mutta siitä on loistavat kulkuyhteydet kaikkialle Lontooseen. Jos haluat mennä Lontooseen ja etsiä rauhassa oman kodin, tää vois olla hyvä vaihtoehto.

      Ota yhteyttä, mikäli kiinnostaa.
      [email protected]

    • Turistina liikkunut

      Vietimme viime viikon Chelmsfordin keskustassa. Ainakin sieltä oli ympäri vuorokauden bussiyhteys Stanstediin, jonne bussimatka kesti puolisen tuntia. Samassa ajassa sieltä pääsee myös Lontooseen junalla.

      Sijainniltaan Chelmsford oli todella hyvä, samoin palveluiltaan, kun otetaan huomioon, että sikäläinen yhteiskunta ei toimi esim. vuorotyöläisen kannalta yhtä hyvin kuin suomalainen. Täytyy ainakin oppia tietämään, että missä voisi asioida hiemankaan poikkeaviin kellonaikoihin, jos kotona ei ole joku päivisin huolehtimassa vaikkapa ruokaostoksista.

      Laita Googleen vaikkapa Chelmsford rooms, niin sieltä löytyy paljon linkkejä, mm. tämä:

      http://www.spareroom.co.uk/flatshare/?posttown_id=17

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4652
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1947
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1630
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      132
      1186
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1121
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1056
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      953
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      916
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      882
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      848
    Aihe