Asuntoa?

työläinen85

moi!

eli olen muuttamassa työn takia englantiin, ja pitäisi saada asunto. Tuleva työpaikka on Stanstedissa, lentoasemalla. Elikkä etsin huonetta/kohtuu hintaista vuokra-asuntoa lentokentän läheltä. Mieluiten Bishopista tai Great dunmow:sta. Hyvät bussiyhteydet olisivat tärkeitä. Muutan syyskuun alussa. Eli jos jollakin olisi tietoa tai tarvetta kämppikseen niin oisi kiva jos ottaisitte yhteyttä.

2

462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • emilialontoossa

      Moi

      Mun huone olisi vuokrattava 15.9. asti. Olen itse Suomessa tällä hetkellä, mutta kämppä on tyhjänä tuohon asti. Asunto on Elephant&Castlessa (tammikuussa valmistunut kolmio, kämppiksenä huippurento saksalainen 23 v. tyttö), mutta siitä on loistavat kulkuyhteydet kaikkialle Lontooseen. Jos haluat mennä Lontooseen ja etsiä rauhassa oman kodin, tää vois olla hyvä vaihtoehto.

      Ota yhteyttä, mikäli kiinnostaa.
      [email protected]

    • Turistina liikkunut

      Vietimme viime viikon Chelmsfordin keskustassa. Ainakin sieltä oli ympäri vuorokauden bussiyhteys Stanstediin, jonne bussimatka kesti puolisen tuntia. Samassa ajassa sieltä pääsee myös Lontooseen junalla.

      Sijainniltaan Chelmsford oli todella hyvä, samoin palveluiltaan, kun otetaan huomioon, että sikäläinen yhteiskunta ei toimi esim. vuorotyöläisen kannalta yhtä hyvin kuin suomalainen. Täytyy ainakin oppia tietämään, että missä voisi asioida hiemankaan poikkeaviin kellonaikoihin, jos kotona ei ole joku päivisin huolehtimassa vaikkapa ruokaostoksista.

      Laita Googleen vaikkapa Chelmsford rooms, niin sieltä löytyy paljon linkkejä, mm. tämä:

      http://www.spareroom.co.uk/flatshare/?posttown_id=17

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4639
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4395
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1769
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      354
      1116
    8. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      58
      984
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe