omistan wanhan vespa piazzio mopon

25 vuotias,mutta erittain vahan ajettu.
nyt se kulkee vain jos 'ryyppy' on koko-ajan paalla.ryyppy on 'manual' ja menee pois paalta,jos kaasun vaantaa taysille.
mita alkaisin korjaamaan? onko tietoa?
thank you vastauksesta......kanukki kysyy...
1150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

putsaus, uutta bensaa tankkiin ja puhdistusta, uudet bensa letkut (jos on vaikka tukkeutunut). kaasu vaijerikin oisi hyvä vaihtaa/ putsata ja rasvata...

enempää en osaa sanoa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


se on kirjoitti:

25 vuotias,mutta erittain vahan ajettu.
nyt se kulkee vain jos 'ryyppy' on koko-ajan paalla.ryyppy on 'manual' ja menee pois paalta,jos kaasun vaantaa taysille.
mita alkaisin korjaamaan? onko tietoa?
thank you vastauksesta......kanukki kysyy...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu