Onko kukaan käynyt Erkaptan hotellissa Alanyassa tänä vuonna? Ollaan lähdössä eka kertaa sinne syyskuussa ja ois kiva saada hotellista vähän tietoa. Tiedämme että se on keskustan ulkopuolella mutta just semmoisista hotelleista pidetään. Meillä on varattuna parempitasoinen kaksio, onko niissä oikeesti mitään eroa tavallisiin kaksioihin?
Erkaptan Alanya
tietoa kaipaava
4396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oikein hyvä ja tyylikäs 4 tähden huoneistohotelli. Parempitasoinen kaksio on hiukan parempi. HYvä valinta, sanoisin. Eikä se kauhean kaukana ole. Ympärillä on paljon ravintoloita ja kauppoja. Kivahan se on käveleskellä rantsuun ja iltaisin keskustaan.
Me olimme tyttärieni ja ystävättäreni kanssa kesäkuussa siellä. Hotelli oli todella tasokas. Henkilökunta muuten mukavaa, mutta kun eräs Celzuk-niminen hotelipoika ihastui toiseen tyttäristäni,eikä tunne ollut molemminpuolinen, ei tämä ko poika edes tervehtinyt ketään meistä koko loppuloman aikana. Se vähän tympi. Matka rannalle on ihan ok, eikä keskustan basaari-alueillekaan ole mikään liian pitkä matka. Ja taksi sinne tai sieltä hotellille maksaa noin 3 e.
Todella hyvä valinta tuo hotelli!
Mihin aikaan syyskuussa olette menossa ? Enivei 2.9 - 16.9 on meidän seurueemme paikalla. Saapi nähdä miten alanya on muuttunut kahdessa vuodessa.
Enää hmm... parikymmentä päivää ;)
Siis sanomani piti että Erkaptan hotellissa majoitumme. Ikähaarukka joukolla on 12, 24, 24, ~50 ja ~50 ;)