Millainen hotelli ja onko hyvä sijainti?
Alanya
Sifalar
6681
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
sin pitäs mennä syyskuussa olis kiva tietää millane paikka!Missä hyvät bile paikat ja ravintolat?
Olemme olleet Sifalarissa monta kertaa perheen kanssa. Milään biletys-paikka se ei todellakaan ole, eikä lähimaillakaan sellaista ole. Ne paikat löytyvät varmaan sataman lähettyviltä. Sifalar on suosittu perhe-hotelli. Sijainti on ihan jees, matkaa itäiselle Keykubat-rannalle noin 400m ja basaareille keskustaan noinkilometri. Henkilökunta on mukavaa, tosin viime vuodesta nyt on jäljellä vain kaksi baari-poikaa. Ihsan ulko-baarissa ainakin on todella mukava.Kolmioissa on molemmissa makuuhuoneissa ilmastointi, mitä ei kaikissa hotelleissa ole. Muutoin huoneistot ovat hieman vanhan päälle remontoituja, kokolattiamatollisia huoneistoja. Mutta viihtyisiä ja siistejä.
mahtaa olla hotellissa? Ja onko allasalue mukava?
Ruoka on hyvää, varsinkin aamiaiset. Söimme muutaman kerran myös päivällisen siellä seisovasta pöydästä ja kyllä riitti syömistä.
Allas ei ole kovin kaksinen. Vesi on hurjan kylmää, uima-allas on kahden hotellirakennuksen välissä. Mutta kuten sanottu, rannalle on lyhyt matka.
tästäkin hotellista on jo aikaisemmin keskusteltu, jos vain jaksat selata vähän taaksepäin...