Tiistain keikka

Anne-Mari

Eipä oikein säväyttänyt koko keikka. Juanes vaikutti jotenkin väsyneeltä ja ei oikein antanut kaikkeaan. Hititkin kuulostivat minusta ihan pliisuita. Yleisö oli hyvä mutta artisti ei.

17

1567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaajaa5885

      Ootkohan ollut edes paikalla????toi ei nimittäin pidä paikkaansa!Tosi hyvä keikka oli!Ja Juanesiltä löytyi energiaa vaikka muille jakaa!

    • pepper.

      Tykkäsin paljon, melkein eturivissä oltiin. Yllättävän paljon latinoitakin oli paikalle eksynyt. Siinä vieressä huusivat ja riehuivat. :D

      Miksi se yksi tyttö pääsi tapaamaan Juanesta? O__o Sille vaan tultiin sanomaan että Juanes tahtoo tavata, ja iskettiin vip-kortit käteen. Yää, olen kateudesta vihreä. -.-

      • HÄ?

        saiko joku oikeasti viparit? missä sä näit tän tapahtuman? OIKEESTI?!! KADE!! mä kyllä kuulin juttuja ku olin jonossa. Yks tyttö, koko ajan hehkutti siinä jonossa ennen ovien aukeamista kuinka ihana se on ja kuinka jalatmaassa se on ynnämuuta.
        Siinä se leijuili kun pääsi jonku kaverin kanssa tapaamaan sitä. Mutta ei se mitää vip passeja saanut itse kuulin miten se asiat sano eikä se sellaisia saanut.. HMMMMMM kukakohan se onnekas oikeen sit oli?
        HMMMMMMM


      • hah2

        Tultiinko sille sanoo esim. konsertin jälkeen??? vai millon sai kutsun??

        kateex käy.. :o(


      • jennajoox

        Olitko siin lavan etuosassa??

        Me oltiin ja meitin vieres kans noi kolumbialaiset tätit ja yx miespuolinen "riehu".. ;o)

        Hih.. ja se miespuolinenhan alko videokameralla kuvaamaan keikkaa, kunnes sitä käytiin kovistelemassa että ei saa kuvata.. :D


    • Nilza

      hei! Toi keikka oli upea! Jos joku sanoo muuta niin se joku ei oo sit ollu paikalla! Juanes on ihana ja niin nöyrä! Mä puhuin hänen kanssa ja vaikutti niin hyvältä tyypiltä ja sellaiselta jalatmaassa kaverilta. Kiitos juanes! Oli mahtava keikka!

      • ja miten

        hänen kanssaan pääsi puheisiin?
        Olis mullakin ollut vähän asiaa... ;)


    • Ninni_889

      Voitin lipun Juanesin konserttiin. Minulla ei ollut minkäänlaisia odotuksia, mutta ihastuin Juanesiin heti. Yleisö oli mahtavasti mukana ja tunnelma oli loistava. Tänään kävin ostamassa levyn :D

    • annamanna

      Keikka oli mielettömän hyvä!!!! Aivan mahtava tunnelma. Varsinkin Para tu amor oli loistavasti vedetty!
      Yllätyksekseni Juanes asui samassa hotellissa kuin minä ja siskoni. Tuli muutama sana vaihdettua ja kuva otettua... todella miellyttävä ihminen, vaikkakin hieman väsynyt keikasta. Sanoi pitäneensä Suomesta ja keikan tunnelmasta. Toivottavasti tulisi uudelleen!

      • Mikä hotelli?

        Että tietää varautua hänen seuraava Suomen keikkaansa varten :) (varmaan joskus valovuosien päästä...)


    • naanis

      Munkin mielestä oli jotenkin laimeeta menoo. Tohon hintaan pitäs kyllä panna parastaan koko keikan ajan.

      • jjjjjjkkk

        juanes pisti parasta koko keikan ajan! oisko sen pitäny olla koko ajan hyppimässä vai? se veti setit tosi hyvin! ottakaa hei huomioon, että poika on ollu kohta vuoden pois kotoota ollu koko ajan kiertueella ja sillä oli heti seuraavana päivänä keikka... tai joitain sellaista!! tää ei oo shakira joka ois koko ajan tanssimassa! tanssiiks muka kaikki u2 tyypitki ei!!


      • on mielipiteitä

        Sitä joko tykkää tai ei.
        Mä tykkäsin.
        Live-esiintyminen oli kyllä huomattavasti rockimpi kuin esim. Mi Sangre -levy. Ehkä se hämäs sua?


      • Juanes Crew
        on mielipiteitä kirjoitti:

        Sitä joko tykkää tai ei.
        Mä tykkäsin.
        Live-esiintyminen oli kyllä huomattavasti rockimpi kuin esim. Mi Sangre -levy. Ehkä se hämäs sua?

        Hienosti Juanes veti ottaen huomioon, että hän on ollut kiertueella jo kaksi vuotta (!) soittaen samoja kappaleita yhä uudelleen ja uudelleen. Nyt enää Madeiran keikka ja sitten vuosi taukoa uuden levyn teon ja perheen merkeissä. Toivotaan ensi syksyksi uutta visiittiä.
        Juanesia pääsi tapaamaan NRJn kilpailussa voittaneet kuusi henkilöä. Käväisi mies jatkoilla Onnelassakin, jossa hänet saattoi myös tavata.


      • harmi...
        Juanes Crew kirjoitti:

        Hienosti Juanes veti ottaen huomioon, että hän on ollut kiertueella jo kaksi vuotta (!) soittaen samoja kappaleita yhä uudelleen ja uudelleen. Nyt enää Madeiran keikka ja sitten vuosi taukoa uuden levyn teon ja perheen merkeissä. Toivotaan ensi syksyksi uutta visiittiä.
        Juanesia pääsi tapaamaan NRJn kilpailussa voittaneet kuusi henkilöä. Käväisi mies jatkoilla Onnelassakin, jossa hänet saattoi myös tavata.

        Tiesinhän mä niistä jatkoista mutta luulin ettei hän sinne ilmestyisi...


      • jjjjjjjjjj
        harmi... kirjoitti:

        Tiesinhän mä niistä jatkoista mutta luulin ettei hän sinne ilmestyisi...

        joo niin mäkin luulin, niin poikki se kyllä oli... no käväistiin kysymässä ja pati henkilöö sano ettei se siellä ollu..


    • jaahaass

      juanes on hyvä vaikka oiskiin vähän väsyny,koska tiiän millanen se oikeesti on
      että silleenn

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      108
      7861
    2. 128
      6264
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5267
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      141
      4613
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3250
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      63
      3085
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      68
      3061
    8. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      11
      2492
    9. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2457
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2096
    Aihe