manuaalia

Mistä löytyis suomenkielistä manuaalia FJR:lle?...googlettanut olen mutta ei ole löytynyt. Mulla vaan saksalainen versio, josta nyt suurin piirtein jotain selviää. Mielellään härmäläinen versio kuitenkin hakusessa. Kiitos vinkeistä!
1275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

manuaali netistä.
Minä imuroin fz6 englannin kielisenä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fjr kirjoitti:

Mistä löytyis suomenkielistä manuaalia FJR:lle?...googlettanut olen mutta ei ole löytynyt. Mulla vaan saksalainen versio, josta nyt suurin piirtein jotain selviää. Mielellään härmäläinen versio kuitenkin hakusessa. Kiitos vinkeistä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu