voi paska

Voi että vituttaa nyt, sain gradusta Magnan ja sinne meni jatko-opiskelijahaaveet :(
51199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Häh, useimmissa paikoissa riittää c ja hyvällä menestyksellä suoritetut muut opinnot. Kyllä M:n siis pitäisi reilusti riittää.

Äänestä
  • Magna riittää hyvin. eikä itse asiassa hoono arvosana, harvahkot saa examinan jne..

    Äänestä

Otan osaa. Missä luet? Suomen Harwardissako? Siis HKKKssa?

Äänestä

ikionnellinen, jos saisin ämmän. Mutta tietysti meillä saattaa olla hieman eri tavoitteet. Toivottavasti selviät pettymyksestä.

Äänestä

Kerrotko minne olet hakeutumassa jatko-opiskelijaksi jos kerta M ei riitä? Varmaan sitten jonnekin tosi suosittuun paikkaan, koska yleensä C riittää ja "parempiinkin" paikkoihin ehdottoman varmaa on M:llä. Missä muka M:kään ei vielä riitä?

Enpä juuri viitsi osanottoja tapauksesta edes esittää, koska luulen että olet nyt ihan turhaan pettynyt ja otat vain asian turhan raskaasti.

Usko pois, kyllä se päivä vielä paistaa risukasaankin (etkä edes risukasassa ole!).

Sitäpaitsi, niihinkin paikkoihin, joissa perinteisesti vaadittaiskin parempaa arvosanaa (jonne M yleensä riittääkin), niin niihinkin voi päästä tasoa huonommalla kunhan vain hyvän tutkimusaiheen itselleen on keksinyt =) Kyseleppäs proffalta vielä asiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asdf kirjoitti:

Voi että vituttaa nyt, sain gradusta Magnan ja sinne meni jatko-opiskelijahaaveet :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu