Poestakee nuo Jusan Englantilaeset

ei ou savosta...

Jusa hei. Kaekki savolaeset, (eivätkä finnitkää), eivät ossoo tuota mualiliman kieltä, jote mää sie muuvalle esittelemmää kieltaetojas. Mie kyllä ossoon ja voen sanno, ettei nuo sinu juutus mittää erkoesia ollu.

3

1588

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitten silleen

      Vai että sulla on sitten semmonen mielipide. Onhan niitä monia ajatuksia. Että sä olet sitten tota mieltä. Kait tommonenkin tänne mahtuu, kun me muut ei olla niin ryppyotsasii.

      • Jos joku savoks viäntäs

        Vois tuonnii ymmärtee


    • tämä Jusa

      Taitaa olla tämä Jusa niitä peräkammarin ylioppilaspoikia, kun on aikaa ja energiaa tänne kirjoitella noita vitsejään muiden riesaksi. - Positiivinen näkökulma: "No eipähän ole muussa pahhuuvessa sinäkään aikana".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      282
      4150
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2365
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1511
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      998
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      133
      972
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      820
    Aihe