Me mennään tammikuussa naimisiin ja haluttais johonkin lämpimään pariksi viikoksi. Onko kokemuksia hyvistä lomakohteista, kun haluttais pitää kuitenkin ihan tasokas loma...:)
HÄÄMATKALLE TAMMIKUUSSA
4
1495
Vastaukset
- 123
Menkää Thaimaaseen! ottakaa vähän tasokkaampi hotelli, ootte paratiisissa. Phuket jos haluutte menoa ja Cha am jos omaa rauhaa.
- Karibialla
Karibialla Martiniquessa tai Guadelupissa tuohon aikaan mukavan väljää ja tasokkaita paikkoja löytyy. Välttyy myöskin valuutanvaihdolta :)
- naimisiin mekin
me ollaan ajateltu lähteä tammikuussa häiden jälkeen mauritiukselle parikisi viikkoa, keli siellä näyttäs olevan mitä hienoin ja maisemat mahtavat!
- qwerT
No vaihtoehtoja on paljon... Karibialta esim. Aruba, Bahama, Meksiko, Caymansaaret, Barbados...
Sitten muita kohteita esim. Mauritius, Seychellit, Malediivit, Hawaii
Riippuu tietysti haetteko rantalomaa vai kaupunkilomaa? Tai ehkä näiden yhdistelmää? Mikä on budjettinne? Yhdistäkää esim. New York johokin Karibian kohteeseen tai Hawaiin, tai yhdistäkää viikko jossain Karibian kohteessa viikon Karibian risteilyyn. Tai viettäkää muutama päivä Pariisissa ja sen jälkeen 1,5 viikkoa Mauritiuksella. Tai yhdistäkää kaksi saarikohdetta keskenään.
Mikäli kaukoitä kiinnostaa nin sieltä löytyy myös upeita matkayhdistelmiä. Esim. Kuala Lumpur ja jokin rantakohde, Bangkok rantakohde, Hongkong rantakohde, Tokio rantakohde.
Tai jos budjetti on riittävä niin tietysti Australia esim. Bora Bora.
Suunnitelkaa itse matkanne ja säästätte! Ja tehkää matkasta oman näköisenne!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 132950
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831629Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2631460Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731445Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2361340Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121120Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041069Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341060- 921003
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65983