Tv-out

Olen ostamassa mallia,jossa ei ole tv-out toimintoa.En sitä osannut niin kaivataaan,kun en edes tiennyt missä sitä tarvitaan.Nyt jostain kuulin että sillainen pitää olla.Jaa,minkähän takia?
1207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sillä voit liittää tietokoneesi mm. televisioon. Muuten aika turha liitin ellet halua tietokoneesi kuvaa ulos muusta kuin monitorista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elintärkeä kirjoitti:

Olen ostamassa mallia,jossa ei ole tv-out toimintoa.En sitä osannut niin kaivataaan,kun en edes tiennyt missä sitä tarvitaan.Nyt jostain kuulin että sillainen pitää olla.Jaa,minkähän takia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu