Ruuan määrä?

paljonko täysikasvuinen doggi syö päivässä noin niinkuin suurinpiirtein?
2530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meillä 1,5 kg korkealaatuista (60€/15kg) kuivamuonaa.

Äänestä

meidän doggi syö n. 1,5 kg päivässä.. aamulla n. 800g hau hau: kana ja riisi kuovamuonaa (ei sisällä vehnää) ja illalla tummaa riisiä omia ruuan rippeitä n. 700g.. riippuen miten päivällä on annettu herkkuja ja kuinka paljon oltu ulkona riehumassa. vinkki.. Tumma riisi on erinomainen ruoka koirille jolla tuppaa vatsan kanssa olla ongelmia;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdrf kirjoitti:

paljonko täysikasvuinen doggi syö päivässä noin niinkuin suurinpiirtein?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu