Puhelut ja tekstiviestit...

pian Pariisiin

Onko kellään tietoa puheluista ja tekstiviesteistä Ranskasta Suomeen ja toiseen päin? Olen lukenut jotain siitä, että soittaessa joku numero eteen jne, mutta en enää muista miten se menee? Entäs tekstiviestit?

Olisi kiva tietää myös hinnoista :) Mä ilmeisesti maksan puheluista ja tekstiviesteistä, joita mulle matkan aikana tulee? Mutta kuinka paljon?

Kiitos! :)

4

1232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • La Vache

      Näppäilet Suomeen päin 358 ja sen suomalaisen numeron ilman ekaa nollaa. Suomesta kun sinulle soitetaan suomalaiseen kännyysi, ei tarvita mitään ihmeellistä. Tulee perille. Ja sama pätee tekstareihin.

      Hinnat riippuu sun suomalaisesta operaattorista, sekä siitä operaattorista jota Ranskassa käytät. Kännyllä voit valita itse sen operaattorin, jonka verkkoa haluat ulkomailla käyttää. Eli otapa yhteyttä siihen operaattoriin, jonka liittymä sinulla on.

    • köpö

      ..jopa yli euron minuutti, tekstiviestit normaali hintaisia muistaakseni, ettei kannata paljoa lörpötellä..

      • Kaisu

        Meillä DNA-liittymät, soitetut puhelut Ranskasta vähän päälle euron minuutti ja tekstarit normaalihintaisia. Myös vastaanotettu puhelu maksaa vastaanottajalle ulkomailla ollessa!


      • !!!
        Kaisu kirjoitti:

        Meillä DNA-liittymät, soitetut puhelut Ranskasta vähän päälle euron minuutti ja tekstarit normaalihintaisia. Myös vastaanotettu puhelu maksaa vastaanottajalle ulkomailla ollessa!

        Mulla tuli just viikon matkalta 130 euron lasku. Siinä mukana 3 tuntia puheluita ja 70 tekstiviestiä. Viesteistä tuli jo pelkästään 20 euroa, eli ei ne ollut mulla ainakaan normaalihintaisia. Sulle lähetetyistä viesteistä et maksa, eli niitä kannattaa suosia :)

        Mulla siis Elisan liittymä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1757
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1692
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1248
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1061
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1024
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      775
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      637
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      630
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      607
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      566
    Aihe