Mitä kivaa niissä nyt on.. se vaan matelee hitaasti eteenpäin. Eikö se ole ihan sama asia kuin etana vain isompi versio. Ei ne ole edes seurallisia, ei opi omaa nimeään, ei voi leikkiä niiden kanssa, niinkuin voi esim. kissojen, koirien, frettien, kanien kanssa..
Leppäkertutkin on kiinnostavempia kuin kotilot!
Kotilot..
6
505
Vastaukset
- kotilo-kaktusfani.
Henkilö joka puhuu noin ei taatusti tiedä mitään kotiloista. Eivät kyllä opikaan omaa nimeään mutta ei moni muukaan eläin opi nimeään. Ja ne ovat (KATSELULEMMIKKEJÄ!) jos et satu tietämään. Katselulemmikkien idea on seurata mitä ne puuhaavat eikä koko ajan vaan touhuta jotain niiden kanssa. Ja niitä voi myös pitää kädellä ja ne oppivat tuntemaan omistajansa käden. Ne ovat myös erittäin kiinnostavia ja helppohoitoisia lemmikkejä. Ja kotiloko ja etana sama asia? Ja HAH! Vaivaudu lukemaan edes hiukan tietoa ennen kuin tulet tänne suutasi soittamaan.
- tyyppi1-.556789
hyvä kotilo ja kaktusfani,näytä sille! >:D inhottaa tollaset ärsyttävät suunsoittajat jotka tulee haukkumaan eläintä ilman mitään tietoa!
haista aloittaja iso ja lemuava p.ska!
- Kissankuu
tyyppi jolla ei ikinä ole ollut kotiloita.
- aaksuu
Turha ruveta huutaa tollasille, se sanoo vaa oman mielipiteensä, ei sitä voi käännyttää pitämään kotiloista, ärsyttää enemmä tälläset et ekana haukutaan ja sitten yritetään puolustaa vihaisena, oppikaa hyvöksymään että kaikki ihmiset ei pidä samoista asioista..
- 2-2
pelkää roskaa. kyllä kotilot muutakin tekee
- kotilo-kaktusfani
YMMÄRRÄN! Olen sitten tästälähtien hiljaa! EI MINULLA OIKEASTI OLE MITÄN KOIRIA VASTAAN MUTTA KAI MINÄKIN JOSKUS SUUTUN! No, häivyn oikeille foorumeille joissa moderointi hoitaa tullaiset häirikköviestit. Sattumalta tämän foorumin seriffi on patalaiska!
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k1923730Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi333044Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️322965Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k212805Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.52772Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem662743Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?2192169Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien872046Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun
Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill91988- 81921