siis mikä paikka toi mopomesta on? totesin vaan tänään et sellanenkin on tölöllä olemassa?
mopomesta
31
6442
Vastaukset
- on niin että..
..koko vorssa on ihan mopomesta.
- Puoliapina
No, mopomestasta löytyy kaikenmaailman mopon osia!Ja jos ei löydy niin tilataan.Hyvä, että täällä on tollanen paikka!Ei tarvii enää hakee ympäri maata.
- Ei niin Ei
Tilasin sieltä tossa osia niin olen odottanut kohta kaksi ja puoli viikkoa eikä tilauksesta ole kuulunut mitään mikä v£€!{ on vikana?!
- V.tuttaa
Tilasin Heinäkuun puolessa välissä osia ei oo näkyny,ei se edes viitti vastaa puhelimeen.
- jep:(
V.tuttaa kirjoitti:
Tilasin Heinäkuun puolessa välissä osia ei oo näkyny,ei se edes viitti vastaa puhelimeen.
ei vastaa mullekkaa kun soitan
- Anonyymi
V.tuttaa kirjoitti:
Tilasin Heinäkuun puolessa välissä osia ei oo näkyny,ei se edes viitti vastaa puhelimeen.
Se on kuollut
- kettu-xxttu
ehkä kannattais kysyä mieluummin kuin itkeä täällä.
moni asia on voinut mennä vikaan, vaikka sun numero kadonnut. onks se niin vaikee soittaa tai käydä?- neljän iskä
Samaa mieltä, täällä on aivan turha ja tyhmää valittaa,
moni asia voi mennä vikaan, suurin syy yleensä on aloitteleva internet-ostaja ei edes tee tilausta loppuun.
tietysti tuossa kaupassa on paljon erikoisosia, joissa yleisesti joka kaupassa on vähintään 4-viikon toimitusaika, eihän sitä viikossa tule kuin yleisimmät tuotteet, kamerat, tv, ja muut suurkulutustavarat.
Kyllä Mopomesta toimii ja on luotettava, ainakin meidän jälkikasvu sieltä usein tilaa ja on tyytyväinen.
. - Tientukko
neljän iskä kirjoitti:
Samaa mieltä, täällä on aivan turha ja tyhmää valittaa,
moni asia voi mennä vikaan, suurin syy yleensä on aloitteleva internet-ostaja ei edes tee tilausta loppuun.
tietysti tuossa kaupassa on paljon erikoisosia, joissa yleisesti joka kaupassa on vähintään 4-viikon toimitusaika, eihän sitä viikossa tule kuin yleisimmät tuotteet, kamerat, tv, ja muut suurkulutustavarat.
Kyllä Mopomesta toimii ja on luotettava, ainakin meidän jälkikasvu sieltä usein tilaa ja on tyytyväinen.
.Mopoautot on perseestä.
- p30
Joo itse tilasin mopomestasta yli vuosi sitten tavaraa ja ei ole viellä tullut...
Kannattaa kysyä J.O-Bikestä, siellä palvelu pelaa!!- tosi mopo mesta
Mopomesta on surkan yrittämisen esimerkki: avoinna milloin sattuu ja vaikka
itsekin taannoin sovin puhelimessa että tuodaan kaverin siskonlikan skootteri huoltoon klo 14.00 niin eipä ollut ketään paikalla vaikka puoli kolmeen odoteltiin eikä vastannut edes puhelimeen. Onneksi Humppilalainen liike hoiti hommat kuten pitääkin. Mopomestaan ei kannata luottaa pätkääkään. - Anonyymi
tosi mopo mesta kirjoitti:
Mopomesta on surkan yrittämisen esimerkki: avoinna milloin sattuu ja vaikka
itsekin taannoin sovin puhelimessa että tuodaan kaverin siskonlikan skootteri huoltoon klo 14.00 niin eipä ollut ketään paikalla vaikka puoli kolmeen odoteltiin eikä vastannut edes puhelimeen. Onneksi Humppilalainen liike hoiti hommat kuten pitääkin. Mopomestaan ei kannata luottaa pätkääkään.Miten kehtaat puhuu mun kuolleesta faijjasta noin se ei ole edes kuljettanut osia niitten osto oli paikan päältä
- cymco
Takkuilua oli paljon minunkin skootterini kanssa. Onkohan heillä liikaa hommia, etteivät ehdi kaikkia tekemään ja pitämään lupauksiaan? Olen tavannut myöskin tyytyväisiä asiakkaita :)
- kiinanskootteri
Tilasimpa minäkin, mitään ei kuulu eikä puhelin ole siellä päällä. muutaman kerran yrittänyt soittaakin sekä muutaman postinkin jo laittanut, tarviipas unohtaa tämä toimittaja jatkossa..
- pahvoo
Jaa luotettava?
- möööööppööö
pirun mopot pitäis polttaa kaikki.
- Barefoot88
On tainut jäädä reppanalla "kansakoulu" käymättä, kun ei osaa edes alkeita Suomen kielestä. Koetin etsiä käytettyjä John Deere Gatoreita, mutta eihän tällä tavoin kirjoitettuna varmasti löydy; MopoMesta järjestää jhon deere gatot traktori rek.550-hbb, Forssa! Ellei osaa itse kirjoittaa, kannattaa käyttää ostopalvelua. Surkea kauppias.
- Asiakaspalvelua
Ostin tavaraa heidän nettihuutokaupastaan 5.2. 2017. Maksu heti, mutta tavaraa ei ole näkynyt vieläkään. Lähetin rahtikirjat ja tilasin noudon. Ei vastaa soittopyyntöön eikä s-postiin. Pitäiskö laittaa poliisit asialle?
- Anonyymi
Paska puhetta on saanut tavaran
- Anonyymi
Laita mutta se on kuollut
- diipadapaa
kuinka kävi ?
- TupinAleksanteri
Mopo karkas käsistä.
- Usko-Armas
Täys koijari! Varokaa tätä!!!!
- Anonyymi
Minkä takia ..tunnen hyvin kaverin aivan luotettava tyyppi.
- Anonyymi
Ei tartte varoa luotettava kaveri.
- Anonyymi
Mun isä ei oo huijari se on vittu nuollut
- Anonyymi
Se on kuollut
- Anonyymi
Täys huijari, myy mistä lien hankkituja pyöriä Torissa
- Anonyymi
Vittu teen susta rikosilmotuksen mun isä on kuollut
- Anonyymi
Olisikohan syytä lopettaa tämän 2006 alkaneen ketjun kommentointi?
Johan tuosta on aikaa 16 vuotta, moni mopo kulkemisensa kulkenut, yrityksiä tullut ja mennyt. Tässä on kyse on kuitenkin vain joistakin mopon osista! Omistajia menehtynyt, kuten lienee tässäkin tapauksessa. Näin ymmärsin.
Jonkinnäköinen rauha pitäisi antaa myös omaisille. - Anonyymi
Vorsasa😂
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 464199
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on84115Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist403338Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai843313En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛143137Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1642850Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?42440- 252439
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h512186Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141878