Moi! Pyytäisin apua mieheni (30v) potenssiongelmiin. Seisokki siis tulee hyvin pienelläkin vaivalla, mitään tekemättäkin ja usein, mutta ei aina pysy rakastellessa.
Mieheni kovasti haluaa ja kiihottuu, kyse ei ole siis siitä vaan jostakin muusta. Hän kärsii kovasti ettei ole minua pystynyt kunnolla rakastelemaan. Olemme suhteellisen tuore pari joten kyllästymisestä tms ei varmaankaan ole kyse.
Ongelma ei vielä ole suuri joten haluaisin aloittaa "hoidon" iisistä päästä. siis jotakin mitä kaupasta/luontaistuotteena saa, eikä välttämättä ole tarkoitettu juuri potenssiongelmiin. Sinkki tms? Voisiko joku asiasta tietävä auttaa ja kertoa kokemuksistaan. Kiitos kaunis!
Mieheni kovasti haluaa ja kiihottuu, kyse ei ole siis siitä vaan jostakin muusta. Hän kärsii kovasti ettei ole minua pystynyt kunnolla rakastelemaan. Olemme suhteellisen tuore pari joten kyllästymisestä tms ei varmaankaan ole kyse.
Ongelma ei vielä ole suuri joten haluaisin aloittaa "hoidon" iisistä päästä. siis jotakin mitä kaupasta/luontaistuotteena saa, eikä välttämättä ole tarkoitettu juuri potenssiongelmiin. Sinkki tms? Voisiko joku asiasta tietävä auttaa ja kertoa kokemuksistaan. Kiitos kaunis!
Vastaukset 13
Vanhimmat
...rimakauhua/suorituspainetta tms. pelissä. Oikeestaan ihan sama mitä miehesi alkaa popsimaan, kunhan uskotte siihen; sinkki, prelox, superman jne. löytyyhän noita luontaiskaupasta ja apteekista reseptittömiä tuotteita. Ja sitten lääkäriin jos ei muu auta.
Tietysti ne parisuhteen kiemurat ja kaikki menneisyyden möröt on toinen juttu, johon vaadittaisiin toisen alan asiantuntijaa purkamaan tuntoja. Kysele mieheltä, onko ennen ollut moista...
t. M40
Sinkki ja seleeni auttaa kyllä, mutta jotta seisokki
pysyisi, saatte todennäköisesti apua lantionpohjan li-
hasten treenauksesta.
Se käy siten, että miehesi puristaa kullinsa ja peräauk-
konsa omia lihaksia, aivan kuin pidättelisi ulostetta.
Näitä pikatoistoja n.15-20 kertaa, ja seuraavana päivänä
enemmän, esim pari kertaa tuo 15-20 toiston sarja.
Puristuksen tulee siis olla kerrallaan hyvin lyhytaikaista.
Pian, toistojen ollessa useita satoja, alkaa veri kullissa
kiertään niin paljon, että seisokin pitäisi pysyä paljon
kauemmin, kenties loppuun asti.
Joo kun ymmärtääkseni hänellä ei paljon ole suhteita aiemmin ollut, voihan tuokin olla syy? Mutta olisihan se kiva päästä alkuun =)
...pari vinkkiä, kalaöljyä, lesitiiniä, l-arginiinia pycnogenolia (=esim.preloxia), sinkkiä, liikuntaa, ei liikaa viinaa ja tupakkaa, jos niillä ei lähde pelaamaan, niin sitten lääkäriin tai nettiostoksille jos sielu sietää.
Ihme minusta jos 30v miehellä ei ole paljoa kokemuksia, viittaa kyllä siihen rimakauhuun mitä mainitsin. Sanon silti, että apu kyllä löytyy, siitä ei ole epäilystä, lääkkeet on nopea apu, muut vaativat vähän pitkäjänteisyyttä ja vaivaa, valinta on oma.
Tsemppiä.
M40
Jos on niin vaikeaa naisen kanssa että rimakauhua pukkaa niin kannattaa vetää käteen tai painaa vaikka pumpattavaan.
...voi tulla tänne kommentoimaan asiaa josta ei mitään ymmärrä ja johon ei mitään sanottavaa ole, kuten itse teit ilmeisesti sen barbaran pumppaamisen välissä !
... tuota sinunkaan kommenttiasi. Mutta hernettä nenuun, hernettä nenuun ... sillä paljastaa parhaiten oman tyhmyytensä.
katsoppa hyvä mies (?) oma viestisi tässä asiassa ja vetele sitten siitä tyhmyydestä tarkemmat johtopäätökset. Kyllä suorituspaine ja psyykkiset syyt on yksi merkittävä erektiohäiriön aiheuttaja etenkin nuorilla miehilla ja tuoreissa suhteissa. Jos tämän kiistää, osoittaa kyllä sitä ettei todellakaan tästä asiasta mitään ymmärrä, kuten alkuperäinen kiistakumppanisi totesi...
varatkaa aika lääkärille niin se kirjoittaa reseptin ja käytte pilsut apteekista ja sit hommiin.. tulet viel pyytämään armoo..vaikutus aika jopa 48h.
Luontaistuotekaupasta löytyy mitä sopivin valikoima tuotteita mitkä eivät välttämättä ole tarkoitettu potenssiongelmiin. Tosin käydessäsi ruokaostoksilla voisit ostaa miehellesi askin sisu pastilleja. Niitä ei ole tarkoitettu suoranaisesti, ainakaan tietääkseni, potenssiongelmiin mutta raikastavat sopivasti hengityksen.
Onnea teille vällyjen väliin ja nauttikaa toistanne!
Musta tuntuu että et uskalla koskea miehen penikseen.Anna sille kunnon suuhoito, niin ongelma poistuu pikku hiljaa.
Jätä hitoille nuo luontaistuottet ja suuhoidot...tai no se suujuttuhan on ihan kiva, muttei se teitä auta.
Tehkää sitä sitten kun muut asiat ovat kunnossa!
Nyt ensimmäiseksi keskustelette asian halki ja ehdoitta!
Onko kyseessä joku tietoinen vastenmielisyys tai joku epävarmuus tekijä. Esim. uskottomuus voi olla joskus syynä. Erektio ongelmissa vielä enemmänkin se vaimon uskottomuus!
Jos siellä on jotain sellaista niin ei kun hakemaan apua ammattilaisilta.
Jos näitä ei löydy niin sitten lääkäriin!
Se lääkäri kun ei pure. Ujous voi tietysti riipaista aika pahasti, mutta käynti kannattaa takuulla.
Siellä lääkärillä miehesi kannattaa puhua asiat juuri niin kuin ne ovat - säistä puhuminen ei asiaa edistä.
Nykyisin on olemassa niin mahdottoman hyviä LÄÄKKEITÄ - ei siis luontaistuotteita, että niillä saadaan kastematokin kangistumaan.
Itse olen kokeillut kaiken Caverjectista (pistos) alkaen näihin uusimpiin tuotteisiin.
Nyt on käytössä Viagra vahvistettuna testosteronigeelillä, mutta myös Caverjectia on varalla. Jos on tunne, ettei nuo miedommat auta niin siirryn suoraan Caverjectiin.
Tietysti mahdollinen ylipaino, tupakka (jos poltatte niin heittäkää pois - seksi on parempaa) tai runsas ja usein toistuva alkoholin käyttö voivat olla syynä.
Meillä oli tässä taannoin aika ikävä parisuhdekriisi. Se pakotti minut muuttamaan tapojani.
Laihdutin, kuntoilen, lopetin polttamisen ja hankin apua erektio-ongelmaan.
Miksi näin?
No kun tuo nainen jonka kanssa elän on minulle ihan kamalan rakas!
Kaikkea hyvää sinulle ja miehellesi ja onnea matkaan!
Nauttikaa elämästä ja toisistanne!
Kyllä se aurinko vielä on olemassa :)
Ehkä tämäkin mies haluaa 25 vuoden päästä moiset ropit, mutta älä hyvä iso-isä ala nuorelle lyömään moista lääkesettiä peliin ihan lonkalta ! Muuten papan ohjeet kohdillaan, vaikka luontaisliikkeestä voi myös löytyä monta hyvää elementtiä elämään, seksikin on osa elämäää, jos oikein ymmärrän.