Onko kellään kokemuksia Parma-keittiöistä??? Plussat ja miinukset???
Parma
mie vaan
31342
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä on kokemusta, pelkkää positiivista. Elämäntilanne muuttui ja uuden kodin rakentaminen edessä, keittiö tulee siihenkin Parmalta.
Mitään erityisiä plussia tai miinuksia en osaa sanoa, kun muista keittiöistä ei ole kokemusta (eli en tiedä, minkä firman tuotteita on kerrostaloasunnoissamme käytetty). Toisaalta, kun vähän käyttää omaa järkeä, eikä tee keittiöhankinnasta elämää suurempaa juttua, niin aika hyvin pystyy ennakoimaan asiat, joita voi tulla eteen.
Suurin osa meistä on ennenkin käyttänyt jotain keittiötä; niitä miettimällä tietää, mitä hyvää tai huonoa niissä on. Sitten kun vielä pohtii, että tarviiko jotain nippeliä ja nappelia, vai säästääkö mieluummin ja ottaa "peruslaatua", niin oma tarve alkaakin jo kivasti hahmottua. Ja itse uskoisin, että kaikilla ns. merkkikeittiöillä laatu lienee aika tasaisen varmaa.
Takaisin asiaan, Parmaa voin kyllä suositella.
Laadukas eikä hinnassa "merkkilisää".
Viime keväänä laitatin Parma-keittiön. Toimiva,hyvä on. Ihan oman maun mukaan saa valita eri vaihtoehdoista sopivaa.