Onko kukaan käynyt kyseisessä kaupungissa, ilmeisesti Tsekin kylpyläkupunkien huippu??? Kuvissa näyttää aivan mahtavan ihanan kauniin upealta paikalta!
Miten sinne kätevimmin pääsee? Kaikenlaisia vinkkejä ja kokemuksia otetaan vastaan? (En ainakaan otsikoita selaamalla löytänyt paikasta keskustelua ;).
http://www.karlovyvary.cz/home.asp
Karlovy Vary
1
516
Vastaukset
- kesällä 06
Olimme kesä-heinäkuun vaihteessa 12 päivän matkalla Prahassa. Teimme päivämatkoja Tereziin, Kutna Horaan ja Karlovy Varyyn.
Karlovyssä olimme juuri filmifestivaalien aikaan. Kaupunki oli todella kaunis ja sillon täynnä väkea ja "markkinahumua" noiden festarien takia. Matkan teimme bussilla. Ostimme edellispäivänä Florencin linja-autoasemalta menoliput bussiin. Karlovyyn saavuttua ostimme paluuliput asemalta illaksi. Liput maksoivat muistaakseni n. 120 korunaa/ henki/suunta. Bussi oli hyvä ja ilmastoitu. Matka kesti n. kaksi tuntia.
Kaupungin vanha keskusta näytti olevan täynna hotelleja, joten majoituspaikkoja varmaan löytyy. Kätevintä lienee matkustaa juuri bussilla Prahan kautta.
Päivän aikan ehdimme hyvin kierrellä katselemassa ja maistelemassa nämä rikinkatkuiset lähteet, käydä köysihissillä Diana-kukkulalla, josta on hulppeat näköalat sekä istuskella syömässä ja kahvilla joenrannan terasseilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1024487Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743821243- 1861052
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091032Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna85921Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47901- 64891
- 64856
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11852Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826