barcelona

Mikähän olisi kätevin/halvin tapa päästä lentokentältä bussiasemalle(NORD)? Minkä hintasia taksit esim. ovat?
3608
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei!

Tulin vajaa viikko sitten Barcelonasta. Helpoin tapa lentokentältä on mennä taksilla. Metrollakkin kuulemma pääsee, mutta voin suositella laukkujen kans mennä taksilla. Ei tarvi itse miettiä ja stressata tavaroiden kanssa.
Ihana ja monipuolinen kaupunki! Onnea matkaan!

Äänestä

Tulin eilen Barcelonasta, ja suosittelen todella lämpimästi käyttämään bussia välillä lentokenttä-keskusta. Taksi maksaa n. 25 euroa, kun taas bussi 3,74€!!! Busseissa on omat, tilavat säilytystilat matkatavaroita varten. Pysäkkejä on monta aivan terminaalin edessä, ja bussejakin tulee todella tiuhaan tahtiin!

Hyvää reissua!:)

Äänestä

Parhaiten lento kentalta Nordin paase uudella katevalla juna yhteydella joka avatiin 22.7. Linja 10. Juna menee lentokentalta suoraan Nordin asemalle(estacio Franca), pysahtyen valilla Santsissa, Placa de Gracialla jne. Matkan kokonais hinta on 2.40€ ja aikaa matkaan menee vahan reilu puoli tuntia. Juna lentokentalta lahtee puolen tunnin valein, muistaakseni 15 ja 45, tassa viela renfen www-sivu. Hyvaa matka

http://www.renfe.es/cercanias/barcelona/index.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eerika_s kirjoitti:

Mikähän olisi kätevin/halvin tapa päästä lentokentältä bussiasemalle(NORD)? Minkä hintasia taksit esim. ovat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu