onks tietoo??

Anteeksi kun kysyn tyhmiä mutta kun klikkaa "oma tieotokone" niin siellä näkyy C:asema program, romppu ja korppu jne mutta mikä peeveli onD:Data--se on jokseenkin tyhjä eikä oo käyetty--mihin sitä käytetään??
1149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

>mutta mikä peeveli onD:Data--se on jokseenkin tyhjä eikä oo käyetty--mihin sitä käytetään??<

Kovalevysi On osioitu kahteen osioon
C:program
D:Data (tuo on vain nimetty Data nimiseksi, voit nimetä sen (D:)osion myös miksi haluat)

eli voit asennella ohjelmia myös tuolle jokseenkin tyhjälle osiollekkin.

Meneppä Resurssien hallintaan ja katso sieltä mitä tuolla D:Data osiolla on jos kiinnostaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TaaviTollo kirjoitti:

Anteeksi kun kysyn tyhmiä mutta kun klikkaa "oma tieotokone" niin siellä näkyy C:asema program, romppu ja korppu jne mutta mikä peeveli onD:Data--se on jokseenkin tyhjä eikä oo käyetty--mihin sitä käytetään??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu