mun 15 vuotias poikakissa on tänään maannut vaan heinikossa. minun piti väkisin syöttää sitä, että se sai edes vähän syödyksi. ennen ruokahalu ollut erinomainen. mulla ei ole yhtään rahaa, eli en voi viedä sitä edes eläinlääkäriin. se ei enää puske, vaan on jotenkin tosi erikoinen: erikoiset asennot, jatkuva makaaminen (vaikka liikkuukin vähän), ruokA ei maistu, nenästä tulee jotain kirkasta jne.
ainoa positiivinen asia on, että se kehrää kun otan syliin? aUttakaa, mitä tehdä???
ainoa positiivinen asia on, että se kehrää kun otan syliin? aUttakaa, mitä tehdä???
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja kissa on ihan vauhko koko ajan: hyvin äkkinäisiä liikkeitä. ja yksi huolestuttava piirre: se ei pese itseään vaikka ennen teki sitä jatuvasti..
en uskalla päästää sitä enää ulos... apua....
tuo vauhkous: kissan häntä heiluu koko ajan ihan kummallisia liikeratoja..
kuulostaa varmaan ihan tyhmältä, mutta olen ihan paniikissa ja jos joku vaan tietäisi jotain..
miksei mulla ole rahaa viedä sitä lääkäriin..voisin olla vaikka itse syömättä..
varmasti neuvovat, kuinka kiireesti sinun pitää toimia.
Kysy myös maksamisesta ja jos muu ei auta, ota vaikka pikalaina, siis sellainen tekstiviestivippi. Tsemppiä.
soitin ja sanoivat, että maanantaina vasta sais apua. en tajua, ei esittänyt mitään tarkentavia kysymyksiä eikä mitään. sanoi vaan, että ruiskulla vettä suuhun joo..
jos mun kissa kuolee ennen maanantaita, niin jotakin tosi ikävää tulee tapahtumaan.
voiko kunnallisiin palveluihin luottaa edes? sitä varmaan vitutti jo se, että piti vastata puhelimeen.