Kos 2006

Onko jo Kos:lla tänä vuonna käyneitä? Oliko paljon turisteja ja oliko yöelämä vilkasta? Olisi myös mahtavaa kuulla hotellistamme st. constantinista ja laivareissuista Rhodokselle! :-)
4650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Menin toukokuussa ekalla lennolla ja olin kolme viikkoa. Turistit lisääntyivät joka viikko. Niissä elävän musiikin paikoissa, joissa käyn, oli kyllä riittävästi porukkaa, lähinnä kreikkalaisia. St. Constantinin ohikin kävelin muutaman kerran. Näytti siltä, että ei ollut auki. Dodecanissos Seawaysin katamaraani menee päivittäin Rodokselle aamulla kahdeksan maissa ja palaa iltapäivällä.

Äänestä
  • Pääseekö Rhodokselle vain aamulla? Ajattelimme mennä sinne yhdeksi yöksi, jolloin olisi mukavampaa saapua sinne hieman myöhempään. Kuinka paljon katamaraani maksoi?

    Äänestä

Olin Kosilla kolme vuotta sitten, jolloin halvin oluttuoppi maksoi siistissä paikassa 3,50 €. Niinpä vaihdoin paikkaa seuraavalla lomalla.

Äänestä

Tultiin kolme vko sitten kos:lta, Turisteja mielestäni sopivasti, eli sekaan sopi muttei yksinkään tarvinnut olla. Iltaelämään löytyi sekä vilkkaita että rauhallisempiakin paikkoja. Hotellistasi en tiedä, laivareissut lähti muistaakseni aamusta ja ainakin ne kolmen saaren purjehduksen maksoi jotain 30€ / nuppi. Katamaraanista en kylläkään tiedä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lina kirjoitti:

Onko jo Kos:lla tänä vuonna käyneitä? Oliko paljon turisteja ja oliko yöelämä vilkasta? Olisi myös mahtavaa kuulla hotellistamme st. constantinista ja laivareissuista Rhodokselle! :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu