Ahaa!
Kirjoittanut: k0rh0nen 5.8.2006 klo 21.41
Kiitos luottamuksellisista tiedoistasi. Vedä itsesi jojoon, niin ei tarvitse ihmisten katsella jonninjoutavaa paskanjauhantaa toisten ihmisten kirjoituksista. Vastaamaan sinusta ei kumminkaan ole.
Saatanan Bronxilta pitäisi pistää netti kiinni ja hullut vaikka pakkotöihin.
Kirjoittanut: k0rh0nen 5.8.2006 klo 21.41
Kiitos luottamuksellisista tiedoistasi. Vedä itsesi jojoon, niin ei tarvitse ihmisten katsella jonninjoutavaa paskanjauhantaa toisten ihmisten kirjoituksista. Vastaamaan sinusta ei kumminkaan ole.
Saatanan Bronxilta pitäisi pistää netti kiinni ja hullut vaikka pakkotöihin.
Vastaukset 44
Vanhimmat
pilaa kaikkien kuhmolaistenkin maineen noilla todella typerillä viesteillään, tai on jo pilannutkin. On se kumma että tollaiset saavatkin kulkea vapaana.
Kankaan lesta voi pitää vapaaehtoisesti turpansa kiinni.
jotakin palstankäyttäjää pitämään turpansa kiinni?
Sillä perusteella, että voin myös poistattaa heidän älyttömät viestinsä. Voin myös antaa niiden olla, jolloin maailma näkee uskovaisten sielunelämää todellisuudessa.
Suomi on lahopäiden valtakunta, ensin tuli uskonto ja siitä sikisivät punikit yms. kansakunnan selviytymistä vastustavat hörhöt myöhemmin.
tämän maan selkäranka voima ja äly?
Mistä arvasit? Tosin olen hieman alkoholisoitunut, joten en meinaa polöitiikkaan pyrkiä.
Tämä sama räirikkö on yrittänyt tulla kajaani palstallekkin häiriköimään mutta on saanut äkkilähdön. Panee kyllä ajattelemaan että millaista porukkaa siellä kuhmossa oikeen on!
Kajjjaanin lesta voi mennä takaisin kajjjaanin palstalle lestailemaan. Anteeksi jos olet häiriintynyt.
jatkuva vihan ammentaja kuten kaikki muutkin uskovat ihmiset. Hakeutuisit hoitoon.
Vihaan kaikkia uskontoja ihan tasapuolisesti, mutta oikeastaan ei voida puhua edes vihasta vaan inhosta.
Hoitoon ei tervejärkisen tarvitse mennä, säästetään mömmöt jumalaansa etsiville uskovaisille.
peruuttamatonta vahinkoa aikaan, sinun mielessäsi kun noin heitä vihaat/inhoat?
Kun sinäkin poikarukka olisit joskus jonkun kirjan viitsinyt lukea, niin tietäisit jotain muutakin kuin mitä kirkon propaganda sinulle opettaa.
Ihmisiä on vajaan tuhannen vuoden aikana kuollut uskontojen aiheuttamiin konflikteihin moninkertainen määrä verrattuna puhtaasti lajityypillisten kahakoiden määrään.
olen vanhempi sinua. Arvasin vastauksesi, vedät kaikenmaailman sodat jotka on uskonvarjolla aloitettu, totta mutta kysehän oli tämän palstan ns.uskovista jotka tänne kirjoittaa. Eivät ole sotia aloitelleet joten vihasi heitä kohtaan on raukkamaista mollaamista sekä osoittaa uskomatonta tyhmyyttä uhoiluineen.
Pakkohan sinua on pojitella, koska henkinen ikäsi näyttää olevan mopopoikiakin alempana.
Itse sinä nuita vihaviestejäsi kehittelet, kun en nyt satu samoihin satuihin uskomaan. Oma on valintasi, minua ei edelleenkään hermoheikkojen lestojen ristiretket kohauta.
omat viestisi ja mieti miten se onkaan henkisen ikäsi laita.
Tuohan tietysti on taas vähän sama juttu sinänsä kuin nykyiset uusnatsit sanoisivat että "ei ME niitä juutalaisia poltettu.."
Tämä vastaus on lonkalta heitetty omaan viestiisi. Voinet myös leikata ja liimata koko viestiketjun tänne?
Mies on kerran käynyt Israelissa ja pitää nyt maata jumalanaan. Sairasta.
juttelusi on sairasta.
Mistä teistä lanttulahoista tietää, kun ette edes nimeänne osaa kirjoittaa...
että alkoholi on tuhonnut jo kaikki aivosolut tältä häiriköltä. Jos edes yksi aivosolu vielä toimisi niin älyäis lopettaa jo noi tyhmät viestinsä. Näkeehän sen jo se sokea Reetakin että hoidon tarpeessa on!
voisi laitaa pojan "oppikouoluun", ennen kuin hän saa enemmän vahinkoa aikaan. Silloin 60-luvulla, kun asuin Kuhmossa oli tapana "kouluttaa" kahjot oikein perusopetuksen kautta.
Silloinhan kansalaisen velvollisuuksiisi kuuluu ilmoittaa muille vaarallisesta yksilöstä virkavallalle. Kannattaa käydä sama loru lausumassa poliisille, kyllä minä niille sitten kahvit keitän oikein pannulla.
Olen jo oppikouoluni käynyt. Lukemaan ja kirjoittamaankin ole oppinut. Hörhö.
että siellä Kuhmossa ei asu oikeasti muita kuin lestoja ja umpijuntteja, mutta onhan siellä jollain näköjään ihan fiksu ote (ainakin näiden uskonasioiden tiimoilta). Hatunnosto täältä kajjjaanista sinnepäin!
antakaahan tukkakorhosen kirjoitella,sanomattaki selvää et tollanen vajakki kirjoittelee mitä sattuu..
no tuo perukkalainen on outo se on kyllä 10 osastolle kuuluva!!
no varmaan on muutama nappi jääny ottanatta vai karanu aivosolut ilmaan.
Vajakki sinulla ja corollakuskilla housuissa on. Tyhmät köyhät.
oot kun joka viestissäsi muut on köyhiä ja tyhmiä?
Vittuako se sinulle kuuluu köyhä?
Omien tietojesi mukaan sulla on lainaa joten oot velkainen köyhä luuseri. Jos sulla ois vähäisintäkään aivotoimintaa niin ymmärtäisit tuon itsekkin.
Hehhehheh... Ilman vähäisintäkään aivotoimintaa ihminen ei edes hengittäisi. Milloin meinaat keksiä uuden virren?
rakentavaa keskustelua.
lopullisesti. Köyhä näytät olevan itsekin, nimittäin mielenköyhä. Ei kannattais velkarahalla paljonkaan elvistellä. Katsos kun rahamies ei hätäile ja rahattoman on turha hätäillä. Pers´aukinen sinä tunnut olevan. Kehut olemattomilla moniveto voitoillasi ja kuvitteelliset hoitsut pörrää autossasi. Tympeä olemukseesi ja kielenkäyttösi sanoo kaiken, olet ylimielinen, silti tavallista tyhmempi rahaton tallaaja joka ei omaa edes alkeellisia käytöstapoja.
Käytöstapoja en omaa teikäläisten kanssa keskustellessa. Ettehän te jehovat edes osaa keskustella.
Mitään en kehuskele, mutta se teidän sairaissa jahvepäissänne näyttää semmoiseksi aina kääntyvän. Joka ikinen päivä, kun tätä uskovaisten palstaa olen katsellut, niin kiitän itseäni siitä, että olen eronnut uskontojen otteesta jo 15-vuotiaana.
Osaan jopa kirjoittaa nimeni, toisin kuin eräät.
suureen päähäsi saanut ajatuksen että olisin jehovan tai jonkun muun uskontokunnan edustaja? Toisaalta, eipä ole kyllä uutta että näet ja koet harhoja.
oo kulkaa paras nyt lopettaa tämmönen keskustelu ketju. sopikaa paikka ja ottakaa matsi niin selviää kumpi on voiman oikealla puolella. ps. muilla sivulla kuin KUHMON ei ole tällaista turhan jauhantaa.
Jäitä hattuun teille pukareille!
Olisi tullut hyvä ohjaaja yhdistykseen.
ois ollu joo persupolitikko tuli ja hyvä niin.
Miksi Korhosta ei valittu Kuhmonpersuin puheenjohtajaksi, karismaattinen politikko syrjäytettiin .
Vissiinni joku taso pitää olla persuillakin.
taitaa kaikki aika mennä esukilla poteron persuuksissa.
Voihan örnä-