Digiboksi ongelmaa

Nokia 150t boxi ja pätkii, pysähtelee kuva , on jonkin aikaa pimeänä,tavallinen yhdistelmä antenni katolla , sekä mastovahvistin.
Missä vika ? Miten sais näkyyn kuvan?
1350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkista kaikki liitännät, itse kävin katolla tänään, johan alkoi näkymään vaikka kaiki liitännät näytti olevan kunnossa. Samoin huomasin sen että jos antennin nosti korkealle, lakkasi näkymästä, 120cm alemmas niin alkaa näkymään... Johtuneeko sitten et on peltikatto talosa vai mistä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reksa kirjoitti:

Nokia 150t boxi ja pätkii, pysähtelee kuva , on jonkin aikaa pimeänä,tavallinen yhdistelmä antenni katolla , sekä mastovahvistin.
Missä vika ? Miten sais näkyyn kuvan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu