hmmmm

N......

Onkohan naisfutaajissa paljon lesboja? Itse lopetin futiksen vuosi sitten, sen jälkeen tulin ulos kaapista. Ajattelin vain onkohan siinä joukkueessa muitakin lesboja. Olin joskus pelatessani ihastunu yhteen joukkuekaveriin, ja ehkä vieläkin... (?)

5

1236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .....

      Kyllähän niitä lesboja varmaan joka joukkueeseen ainakin yksi mahdu, harva sitä sen erityisemmin mainostaa, joten vaikea tietää.
      Olen itsekin pelannut monta vuotta futista ja tiedän jokusen futista pelaavan lesbon. Miksi muuten lopetit ja oliko joukkueessanne ok olla lesbo vai pitikö sitä pitää salassa?

      • N......

        No siihen aikaan en ollut ihan varma lesboudestani, vaikka likkaan ihastunut olinkin. joten en oikein tiedä, joukkueessani ei ollut minun tietääkseni muita lesboja. Sen verran tiesin että osalle asia on ok, toisille taas epämiellyttävää, jos samassa joukkueessa lesbo olisi, pelkää että tiirailee suihkussa tai jotain..


    • calle

      sanoin!

      • Kirkkoisä Hieromasauva

        PS: Kaikki suomalaiset naiset ovat lesboja, koska he käyttävät tuulipukuja ja heillä on myös muita ihmissuhteita kuin aviomiehensä.

        Varo!


    • entinen pelaaja

      Kyllä niitä lesboja on joka joukkueessa ainakin kehäkolmosen sisä puolella. ja jos ei ole niin aina niitä vaan tulee. Se että lesboja on joukkueessa, niin ihan samanlaisia ne on kuin muutkin pelaajat, eikä ne ketään suihkussa tirkistele! naisjalkapallossa vaan on kyllä vähemmän lesboja kuin muissa lajeissa esim jääkiekossa. Mutta pakko sanoa vaan että kyllä varmaan suurin osa lesboista on sellaisia jotka eivät harrasta urheilua... se on vaan mun mielikuva

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      30
      3918
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1869
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1334
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1276
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      67
      1146
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1001
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      921
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      331
      884
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      871
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      861
    Aihe