Mikä kiikari toimisi parhaiten....

ilmakoissa, kun matkana olisi 60-70m?

Nyt siis jälleen mielipiteitä ja asiallisia muiltakin kuin Korhoselta??
6461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • että joku wannabe sekoittaa keskusteluja, minä en ole tämän threadin aloittaja, mutta alkuperäinen nimimerkin käyttäjä.
    Itse ammun ilmakoilla 40-80m etäisyydeltä, enimmäkseen 40-50m matkalta kasaa.
    Nykyisistä ilmakivääreistä löytyy myös malleja joilla valmistaja ilmoittaa tekniset tarkkuusarvot peräti 100m etäisyydelle.

    Äänestä

millä pyssyllä noihi etäiksuusiis oot ampumas?

Äänestä

Mutta wannabe on oppinut käyttämään näppäimistöä.
Perusero on vaan siinä, että minä en kysele mitään.

Äänestä
  • älä esitä homo.

    Äänestä

Niin wannabe voi kaikessa rauhassa kirjoitella juttujaan minun vanhalla nimimerkillä
ja minulla ei ole mitään tekemistä niiden mielipiteiden, kyssäreiden ym. kanssa

Terv.

I-M

Äänestä

Kommentoi aloitusta


I'M kirjoitti:

ilmakoissa, kun matkana olisi 60-70m?

Nyt siis jälleen mielipiteitä ja asiallisia muiltakin kuin Korhoselta??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu