onko toivoa

hei
olen ostamassa melkein nelivuotiasta poika marsua . sen hinta on 20 e ...
kannattaako ostaa 2 tyttö marsulle kaveriksi on kastroitu.
vastatkaa vain mitä luulette kiitos etukäteen
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tulevat luultavasti toimeen, varmasti ei voi ikinä sanoa.. Aloita totutus vähitellen. Ensin häkit vierekkäin, sitten toinen juoksemassa, kummatkin juoksemassa jne. Aikaa saattaa mennä yli parikin viikkoa, mutta totutus kannattaa tehdä maltilla.

Äänestä

uros ja naaras tulevat hyvin toimeen. Ei voi etukäteen sanoa miten suhtautuvat, se selviää vain kokeilemalla. Meillä kaksi naarasta otti kastroidun pojun hyvin vastaan (alkuhuutojen jälkeen oikein hyviä kavereita). Mutta eräs toinen tyttö ei hyväksynyt poikaa. Tai ei vielä ole hyväksynyt, siihen tosiaan voi mennä aikaa. Hiljaa hyvä tulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

hei
olen ostamassa melkein nelivuotiasta poika marsua . sen hinta on 20 e ...
kannattaako ostaa 2 tyttö marsulle kaveriksi on kastroitu.
vastatkaa vain mitä luulette kiitos etukäteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu