Tärppäsikö vaiko ei...

Nyt olisi apu tarpeen, tai oikeastaan neuvot. Kertoisiko joku, onko kaikki raskaustestit tehtävä vasta, kun kuukautiset ovat myöhässä tai lähellä? Vai milloin aikaisintaan? Ekaa kertaa on nyt koitettu, saa nähdä tärppäsikö. Kun vaan jaksaisi odottaa... :) Kiitos jo etukäteen!
3477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

. . . . .

Äänestä

..että aikaisintaan 3 päivää ennen menkkoja voi raskaustesti jotain näyttää koska se hcg-hormoni ei alussa ole juuri missään lukemissa eikä sitä herkimmätkään testit havaitse ennen kuin menkat on ihan lähellä.

Äänestä

varmaan kyllä koittaa odotella siihen, että menkat olisivat edes päivän pari myöhässä ennen kuin testailee. Muuten sitä saa koko ajan olla testailemassa :D

Mutta jos ei millääääääään jaksa odotella niin paria päivää ennen menkkojen oletettua alkamista voi testailla herkillä testeillä kuten tuossa ylempänä jo olikin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siiri'' kirjoitti:

Nyt olisi apu tarpeen, tai oikeastaan neuvot. Kertoisiko joku, onko kaikki raskaustestit tehtävä vasta, kun kuukautiset ovat myöhässä tai lähellä? Vai milloin aikaisintaan? Ekaa kertaa on nyt koitettu, saa nähdä tärppäsikö. Kun vaan jaksaisi odottaa... :) Kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu