En ole lukenut kyseistä kirjaa koskaan, mutta jos sen nimi on "musta raamattu", niin miksi nimi on se jos se ei ole saatanaraamattu?!.
Olen kuullut että tuossa kirjassa on saatanallisia juttuja, mutta miksi?. Joku jostain kuulin että väittikin, että se olisi saatananpalvojan kirjoittama kirja?!.
MUSTA RAAMATTU
7
4371
Vastaukset
- juu näin taitaa olla
Alright siis musta raamattu on eri kirja kuin Satanic bible. Eli musta raamattu on kirja joka on mooseksen kuudes ja seitsemäs kirja.
Jotka luultavasti on kirjoitettu joskus 1500 luvulla ja siis tämä ei ole mooseksen kirja. Kirja on kuulemma valheellista tietoa (siitä en tiedä) mutta kauheasti tätä nuoret lukevat. Kirja sisältää suurimmalta osalta loitusja ja niiden teko tapoja.
http://www.sacred-texts.com/bib/index.htm - Atte Ateisti
Kehno keskiaikainen väärennös jolla ei ole Raamatun kanssa mitään todellista tekemistä. Tai ehkä onkin, sillä myös Raamattu on satukirja.
Kirjoitan teille kokeeksi vaikka keltaisen raamatun jos haluatte. Pissaan sen päälle.- Aatu agnostikko
tasapainoiselta ja kaikin puolin asialliselta veikolta. Oxapamia vaan riittävästi, niin johan alkaa mieli tasaantua!
- raamit pois
Ihan sama kun nk. tavallinen raamattu, eihän sekään ole Jumalan raamattu. Miksi musta raamattu olisi Saatanan raamattu?!
ihmettelin vain kirjoitustasi :) - HÖRHÖR
on painettu mustalle paperille valkoisilla kirjasimilla:
jotta olisi helpompi lukea pimeässä. - annini
se ei ole niitten kirjoittama.. luin että se olis kuudes ja seitsemäs mooseksen kirja..siin on mustat sivut ja valkoset tekstit. jotain tollasta olen kuullut. sitä ei ole lukenut kun ylipapit. sitä en tiä miksi ja olis kiva saada vastaus miksi sitä ei näytetä muille.?
- minun kanssani
Jeesus sanoo:
Joka ei ole minun puolellani, on minua vastaan, ja joka ei yhdessä minun kanssani kokoa, se hajottaa.
http://ftp.funet.fi/index/bible/fi/1992/Luuk.11.html
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 405615
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2234571Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️364524Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?734330Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k264302Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1603795- 963192
Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.233065Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!273062Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun
Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill102160