Mistä kannattaisi hankkia keittiö ja komerot? Oletteko käyttäneet www.keittio.net palveluita, vaikuttaa edulliselta, onko tämä totuus?
Keittiötukku?
Topi-keittiöt?
Mistä keittiö ja komerot?
5
1302
Vastaukset
- tarjouskysellyt
Kysyimme tarjouksen keittiöömme Puustellilta, Domukselta, Parmalta, Keittinetistä ja keittiötukusta sekä PeeKoo keittiön edustajalta. Peekoo keittiöt Pohjanmaalta oli edullisin ja palvelu parhain. Kallein oli Parman. Keittiönet ja tukku olivat kalliimmat kuin domus.
lisäksi valitsemammetoimittaja lupaa kalusteet erittäin valmiina kasattuina, mikä taas helpottaa työtämme.kiinnitämme ne itse.
laadullisesti tarjoukset vastasivat toisiaan. - einari
Hämeenlinnassa on sellanen firma, kun (muistakseni) Suomen ylijäämävarasto. Siellä on keittiökaappien, tasojen ym hinnat edullisia. Tavara on ihan hyvää ja valikoimaakin on. Ostimme uuteen omakotitaloomme kaikki sieltä. Keittiön ja apukeittiön wc:n runsaat kaapistot, tasot ja lavuaarit putkistoineen. Kaikki maksoi alle 20 tuhatta mk.
- Sami
Topi putosi pelistä jo ennen kuin ehtivät antaa tarjouksen. Halusimme 90*90 kulman ja siihen Pamimara kulma-altaan. Topi myyjän mukaan allasta ei saa mahtumaan sellaiseen kulmaa, eikä uskonut vaikka kerroimme että Pertrakeittiön myymälän esittelykeittiössä on sellainen. Johtuu varmaan siitä että Topi-keittiöllä ei ole 90*90 kaappi 45 asteen kulmassa olevalla ovella....
Otettiin Petran kalusteet koko taloon. Toimitus oli täydellinen, mitä nyt yksi laatikon kansi tuli postissa päivän muuta tavaraa myöhemmin. Kahvoja tuli suunnilleen tupla määrä yms. Ehkä jonku toisen toimitus sitten on vajaa :) - laatu kunniaan
Eräs nimimerkki sanoi ottaneensa kalusteet PeeKoosta...no saahan niin tehdä, mutta kannattaako se, se on eri asia. Esim. Topi tarjoaa kalusteisiinsa 5 vuoden takuun (kattaa mm. sen, että saat samoja kalusteita lisää vähintään viiden vuoden ajan, tämä ei onnistu kaikissa paikoissa) ja toimittaa kaikki kalusteet aina koottuina (monella muulla se voi olla lisäpalvelu/lisäkustannus), lisäksi toimitukset tapahtuvat ajallaan (johtuen kalustetoimittajan kapasiteetista). Sama nimimerkki väitti, että kalusteiden laatu oli kaikissa sama, ja paskan marjat! Hinta ja laatu käyvät keittiökalustekaupoissa yleensä käsi kädessä. Unohda pikkufirmat, sillä takuut ja toimitusajat eivät yleensä pelaa!
- Kitch
onko kellään kokemusta Ikean keittiöistä? Ovat aika kivan näköisiä ja hinta ok. Ovatkohan paremman näköisiä kuin mitä laatu sitten on?
Puustelli on kai laadultaan aika hyvä, liian kallis vaan.
Laatu on kautta linjan lastulevyä ym aika surkeeta.
Sitä kyllä ihmettelen että uusiin kerrostaloihin laitetaan laadullisesti huonoja keittiöitä. Eikö suomalainen osaa vaatia vai mistä johtuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po653807Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162705Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242634Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441856- 251636
- 1221397
Nainen, se on vain karu totuus, että
sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja2811337- 1261335
Joko aiheuttamani pettymys
on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.901299Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?
Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin911271