chihuahua

onko kellään tietoo miten chihuahuat tulee toimeen kissan kanssa??
3489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Chihu juoksee kissojen perässä jos kissat juoksee. muuten ei ongelmia. jos kissalla on mahdollisuus hypätä turvaan niin yleensä tekee sen mielummin kun käyttää kynsiään. mutta kyllä ne yleensä lattiallakin ovat. koira on oppinut että kissat ei sen kanssa halua leikkiä ja kissat on oppinut ettei sitä kannata pelätä.

Äänestä
  • Meillä leikitään yhdessä ja hoivataan puolin ja toisin.

    Äänestä

Hei!

Meillä ainakin chihu-herra tulee mainiosti toimeen kissojen kanssa. Aluksi se tutustui mieheni vanhempien aikuisiin kissoihin ja nyt meillä on itsellä täällä kissanpentu chihun kaverina. Hyvin on menny, tykkäävät painia ja juosta yhdessä. Tietysti pitää myös hoitaa toista ja nuolla puhtaaksi (kissan mielestä tosin hän vain likastuu enemmän kun chihu käy pesemässä;) ). Aluksi kissa oli vähän peloissaan koirasta, mutta kun huomasi, ettei tee mitään pahaa niin kaikki alkoi sujua loistavasti. Täysin toisiin sopeutumiseen meni vain pari viikkoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


llkkk kirjoitti:

onko kellään tietoo miten chihuahuat tulee toimeen kissan kanssa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu