rauta kauppa

olkku

Olisi tarkoitus lähteä hakemaan rakennustarvikkeita tallinnasta. Kannattaako käydä paikallisessa k-raudassa vai onko jotain "paikallista" saman laista liikettä? En mitään tiettyä hae, mutta katselen kaikkea mahdollista maaleista valaisimiin. Osaisiko joku suositella jotain liikettä? Osoite tai linkki nettisiuvuille riittää. Navigaattori reissuun mukaan. kiitos vastanneille etukäteen!

6

689

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näissä kannattaa käydä:

      K-rautakesko Lasnamäe
      Peterburi tee 61, Tallinn

      Ehituse ABc
      Peterburi tee 71

      K-raudasta ostat maalit, nippelit ja nappelit. Ehitusesta tapetit, boordit yms. Ovat vielä kohtuu lähekkäin eli voit hyvin vertailla hintoja keskenään ja hakea toisesta jos sieltä sai halvemmalla. SUOSITTELEN noita kahta paikkaa usean käyntikerran perusteella...ja ensiviikolla mene käymään niissä jälleen kerran :)

      • valgustid

        löytyy tosi paljon erikoiskauppoja mm Lastekodu tee Stockalta kohti Keskturg oikealla.


    • aknalauad

      Ehituse Service myöskin Peterburi teel.

    • Anonyymi

      Ihan rautakauppaan tallinnaan menossa, tota toin joo no hyvää matkaa!

    • Anonyymi

      Tallinnan rautakaupoissa on jo Norjan hinnat.

    • Anonyymi

      Onkohan Espak vielä elossa ja hengissä...se oli todella monipuolinen ja suht edullinen kauplus ainakin ennen.
      Bauhaus. ee sivut kannattaa katsoa ennen matkaan lähtöä, on kaupat Rokkiksen lähellä että Lasnamäellä. Edullista, noin 10- 30% edullisempaa kuin suomen kaupoissa, jotkut tavarat samanhintaisia. Sitten on näitä hana- ja putkifirmoja joista löytää tarvikkeita ihan murto- osalla Suomen hinnoista.
      Joitain todella edullisia sisustus- maali- laatta- ja tapettikauppoja on ja paljon mutta niistä tietää usein vaan paikalliset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      116
      9708
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      94
      9312
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      20
      7875
    4. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      25
      7209
    5. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6264
    6. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5408
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      8
      4678
    8. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4375
    9. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4303
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      39
      4223
    Aihe