Onko paha kulutus?

väliin aika reippaassakin matka-ajossa toistakymmentä vuotta vanha kuluneella 1,8abs koneella varustettu golffi hornaisi alle 6,5l/100km 98-oktaanista. Oletteko muuten huomanneet että 95:sta menee ehkä karvan verrn enemmän ja hintaero on niin pieni että kannattaa ajaa 98:lla.
1378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Samaa sanoi minulle Laakkoselta automyyjä ja olenkin ajellut vain 98:lla. Mulla tosin menee omien laskelmien mukaan 6.7L/100km säästeliäässä ajossa (eli hieman päälle 750km 50 litralla). Uudet FSI koneet (suorasuihkuja) veisivät vieläkin vähemmän, mutta harmillisesti sitä ei suomessa Golf Varianttiin ole koskaan myyty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin sitä menee kirjoitti:

väliin aika reippaassakin matka-ajossa toistakymmentä vuotta vanha kuluneella 1,8abs koneella varustettu golffi hornaisi alle 6,5l/100km 98-oktaanista. Oletteko muuten huomanneet että 95:sta menee ehkä karvan verrn enemmän ja hintaero on niin pieni että kannattaa ajaa 98:lla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu