Koskakohan Teille hemmoille valkenee että on aivan turhaa kinastella ja rutista siitä mikä on paras pyörämerkki kun totuus on että yksittäistä parasta merkkiä kun ei ole olemassakaan vaan kirkas totuus on että vain ja ainoastaan ITALIASSA ymmärretään ja osataan valmistaa moottoripyöriä jotka antavat omistajalleen kokonaisvaltaisen tyydytyksen. ET PUNCTUM !
Pulinat seis
JMK
12654
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
TURPA KIINNI PASKAPERSE!!
Sehän on tiedetty asia, että italomotoristeja tyydyttää keskinkertaiset pyörät. Italialainen moottoripyöräteollisuus on tallannut paikallaan jo 20 vuotta.
Japanilainen moottoripyörä edustaa alan ehdotonta huippua, ja omistaja voi olla varma, että seuraavassa mp-näyttelyssä on taas jotain uutta ja edistyksellistä. (Jos nyt jotain voi vielä parantaa)
Sinä varmaankin tiedät Transalpin omistajana paljon Italialaisista moottoripyöristä...
Voisitko perustella tämän: "Italialainen moottoripyöräteollisuus on tallannut paikallaan jo 20 vuotta"?? Mitä tuolla lähinnä tarkoitat?
sehän on niin et ei makaroneista o muuta ku pizzaa tekeen... siinäkin turkkilaiset koukkunenät alkaa oleen parempia...
Voi vittu italialaisetko osais pyöriä tehdä hahhahhaa
mullakin oli 15v sitten helkama raisu.niissä oli motori minarellin kone.vitun lujaa laatua(heh heh)
minkähän merkkiset fillarit tuolla superbike rr:ssä menee aina ekana??
PS.Down ya'go maannn
Taidat olla vain kateellinen kun ei ole mahdollisuutta Italialaista pyörää hankkia. Kyllä se vain niin on, että Italialaiset (Ducati Moto Guzzi ym) ovat vielä niitä 'oikeita' moottoripyöriä, eikä niistä ole tehty samanlaisia ompelukoneita kuin Japanilaisista.
Sitten kun sinä tulet siihen ikään, että A -kortin saat hankittua, niin käy piruuttasi koeajamassa esim. Duccea, niin taitaa ääni muuttua kellossa.
Luulenpa, että ketään näistä Italialaisen pyörän arvostelijoista ei ole kyseisen maan moottoripyöriä ajanut.
Italot ovat huippuluokkkaa niin moottoripyörä -kuin autoteollisuudessakin - niitä hankitaan tunteella!
P.S Minulla ei ole tällä hetkellä mitään pyörää.
kyllä koti pitsa rulettaa... :)
Pidä kiirettä sen mopon hankinnassa, jos sen pitää olla makaroni, saattaa olla niin, ettei ne ole pian italiaanoja.
Käypi pian niin kuin autoteollisuudellekin - koska laatu on niin surkeaa, myynti vähenee ja konkka häämöttää!!!!!
Kannattaisi ottaa asioista selvää, ennenkuin tulee mitään paskaa jauhamaan. Italialainen autoteollisuus ei ole mihinkään loppumassa, eikä moottoripyöräteollisuus.
Viides Italoauto menossa, ja laadussa ei ole ollut valittamista.
sano koira kun persettään nuoli :)
Jos luulet, että pyöräsi on japsi, niin saatat yllättyä monessa tapauksessa sen valmistusmaasta. Moni Honda ja Yamaha onkin italiassa valmistettu..