Pehmeä käsituoli

sfagfa

Olimme kesällä Pärnussa ja satuimme kauppaan, jossa myytiin "käsituoleja". Niissä ikäänkuin istutaan kämmenellä ja ne ovat pehmeitä, nojatuolimaisia. Olisiko kenelläkään tietoa, mistä voisi tilata kyseistä tuolia joko Suomesta tai ulkomailta. Googlettanut olen, mutta hauissa löytämäni käsituolit ovat olleet aika hintavia.

6

683

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • idnvsikk

      Katso www.kalusteneuvos.fi
      Sieltä "nykyaika" ja alasivu 6.

    • Tietoa on

      Olimme saksassa vähän aikaa sitten ja siellä myytiin kyseisiä tuoleja, ei ollut kalleimmasta päästä...

      • Okkael

        Minulla olisi ylimääräisenä kookas pehmeä pyörivä keltainen käsituoli, jossa etusormi on koukistuneena peukalon kanssa ja loput sormet pystyssä. Tuoliin mahtuu kaksikin istujaa. Laitan yhteystieoja, jos kiinnostaa..


      • Ena
        Okkael kirjoitti:

        Minulla olisi ylimääräisenä kookas pehmeä pyörivä keltainen käsituoli, jossa etusormi on koukistuneena peukalon kanssa ja loput sormet pystyssä. Tuoliin mahtuu kaksikin istujaa. Laitan yhteystieoja, jos kiinnostaa..

        Vieläkö keltainen tuoli on vapaana?


    • käsituolia vailla

      Täällä kaipaisin toiselle siniselle käsituolille kaveria... ei tarvitse olla sininen..
      niitä on punaisia ja vihreitä ja sinisiä ja keltaisia.

    • JanneM84

      En suosittele ostamaan kyseistä tuolia, olen purkanyt kyseisen tuolin ja yllätys yllätys kiinassa vai missä lie teetetty ja runko ihan kaamea ja täytteet on ihan oikeesti pelkkää roskaa siis roskia siis vanyjen alle tungettu muovi karkkipusseja/karkkipaperia en tiiä luki jotain kiinaa niisä tms... jotain ihme puunlehtiä maissin tähkiä yms yms siis roskia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      191
      7272
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      128
      3295
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      116
      1942
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      55
      1885
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      61
      1847
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1809
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      81
      1786
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      6
      1675
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1561
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      69
      1393
    Aihe