Millä takapuolensa voi saada pienemmäksi? Olen muuten suht tyytyväinen vartalooni (olen siis nainen), edestä näytän ok:lta, mutta itseäni häiritsee suunnattomasti liian iso takapuoli. Ei ole siis sellainen "littana" vaan liian koholla ja leveä. Monet paidatkin näyttää pahalta, kun menevät takapuolen päältä. Saavat näyttämään lihavammalta kuin oikeasti on (lihava en siis ole muuten). Onko joillakin vaan niin että se takapuoli on pulleampi vai mitä keinoja olisi sitä saada kiinteämmäksi ja pienemmäksi? Mitä liikkeitä kannattaisi tehdä tms.? Tavallinen kävely ei auta ja talvella en juoksemaan pysty. Asiallista kommenttia peliin.
Takapuoli pienemmäksi?!
mä vaan
71018
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olet varmaan antanut liian isoille siitä
syystä se on levinnyt eikä enää pienene.
..naisilla on luonnostaan paljon leveämpi lantio kuin toisilla ja siihen ei tietenkän pysty vaikuttamaan mitenkään.
Ja ahterilihaksiin vaikuttaa erityisesti kaikenlaiset kyykkyliikkeet (jotkut pikku painot käsissä vaikuttaa tietty enempi), pyöräily ja uskosimpa ett luistelu ja vaikkapa hiihto tekee ihan hyv myös perslihaksille.
niin ja sitte jos ei halua perseen pyöristyvän, ni kannattaa muistaa että naisillahanylimääränen rasva kerääntyy juuri lantion seudulle (kun taas miehill yleensä mahaan), joten ei kannata ihan älyttömästi niitä kermakakkuja, munkkeja ja hampurilaisia ahtaa naamaan.
takapuolesi on varmasti kelpo yksilö.
Eikös ne miehet tykkää naisista olla on ihanat ja isot pakarat? Mä ainaski tykkäsin kun niitä saa kosketella ja kiihotttuu.. tää on sit mun mielipide... :)
Mutta onkin kyse siitä, että en halua olla ihailtu ison takapuolen takia. Haluan olla kaunis hoikkana, myös takapuolen osalta. Eli siis itse en koe itseäni kauniiksi tuon takia, ja tuntuu ennemminkin inhottavalta jos joku muu kokisi päinvastoin.
Mutta kiitos kaikille jotka olette vastanneet! Olette osanneet olla (melkeini kaikki) asiallisia, hienoa. Kiitos erityisesti "juuso" :) Toivon edelleen lisää vinkkejä, sillä asia vaivaa minua.
Jos esim. miesten takia aiot peppuasi pienentää, teet sitä ihan turhaa. Epäilen vahvasti että takapuolesi on todellisuudessa (ainakaan kovinkaan paljoa) suurempi kuin muidenkaan. Luulen että se on taas näitä "muut on nätimpiä" -juttuja. Mutta täytyy vain sanoa että ainakin suuri osa miehistä (ellei jopa suurin) pitää mieluummin hieman isommista ja pyöreämmistä kuin littanoista peräosista. Luulisi että hieman muodokkaampi on muutenkin parempi kuin täysi lauta. Vai? Hmm.. Olen tainnut sitten tipahtaa kärryiltä kokonaan. (o:
No mutta tietysti vinkkejä täytyy aina kanssaihmisille antaa. Muuta en tosin osaa sanoa kuin että liikunnan avulla "ylimääräiset" lähtevät pois. Esim. ihan perus kävely on hyvä. Tilalle tulee hieman lihaksia. Ei kuitenkaan liikaa. En nyt tiedä oliko tuosta apua vai ärsyttikö viesti enemmänkin. Toivottavasti hieman molempia. (o:
pienemmäksi haha.. ei peppua pienemmäksi kannata toivoa jos jotain nin lihasta ja lihasta saa pyöräilemällä ja tekemällä lihaksia mut sinuna en mitätöntä peppua toivois pojat kiertää kaukaa!!!!!!!!!!!!!!! oonko oikeessa?